Maraton Pisania Listów Amnesty International

15. Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się w dniach 6-16 grudnia w blisko 500 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna inicjatywa ma na celu podjęcie działania w obronie 11 osób, o których wiadomo, że listy mogą wpłynąć na poprawę ich losu. Wśród nich jest m.in. ukraiński reżyser aresztowany przez rosyjskie służby, chińska aktywistka uwięziona za pokojowe protesty czy kobiety z RPA, walczące o dostęp do opieki zdrowotnej.

Już 13 grudnia o godz. 10.00 w Soho Factory odbędzie się jedno ze spotkań w ramach 15. Maratonu Pisania Listów Amnesty International – największej globalnej akcji w obronie praw człowieka. W tym roku uczestnicy wydarzenia w Soho Factory napiszą swoje apele długopisami STABILO marathon. Listy pomogą osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Dzięki Maratonowi Pisania Listów Amnesty International mamy możliwość wzięcia w obronę osób, których prawa są łamane i zmiany ich losu. Takie akcje łączą ludzi na całym świecie i sprawiają, że wspólnie robimy coś bardzo pozytywnego. Dlatego też w tym roku postanowiliśmy wesprzeć spotkanie, które odbędzie się w Soho Factory – mówi Izabela Poradowska, Menedżer Marki STABILO.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się uratować kolejne osoby. Nasze listy zmieniają życie – sprawiają, że los Bohaterów i Bohaterek poprawia się, stają się silniejsi i mniej osamotnieni. Każdy pojedynczy list niesie nadzieję i dlatego chcemy, by powstawało ich jak najwięcej. Cieszymy się, że do naszego wydarzenia dołączają kolejne miejsca i partnerzy, a wsparcie STABILO jest dla nas ważne, bo to właśnie długopisy są narzędziami walki o prawa człowieka – mówi Martyna Markiewicz, koordynatorka Maratonu Pisania Listów Amnesty International Polska.

Szczegółowy opis osób, w sprawie których w tym roku są pisane listy oraz miejsca, w których odbywa się Maraton Pisania Listów, można znaleźć na stronie www.amnesty.org.pl/maraton.