#MaczLove, czyli akcja wspierająca seniorów

Marka Maczfit zorganizowała wyjątkową inicjatywę, w ramach której przekazała wsparcie tym, którzy dziś najbardziej go potrzebują. Firma na podstawie ankiety opublikowanej w mediach społecznościowych wybrała seniorów z całej Polski, którzy bezpiecznie i bezdotykowo otrzymali aż 500 posiłków cateringu dietetycznego pod same drzwi.

Nie ustają apele, by w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 w Polsce, w trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, osoby szczególnie narażone w miarę możliwości pozostały w domach. W odpowiedzi na zalecenia na profilach marki Maczfit w mediach społecznościowych pojawił się wyjątkowy komunikat, który zwrócił uwagę internautów. Firma zachęcała, by wszyscy zainteresowani wypełnili ankietę i w kilku zdaniach opisali historię seniorów, którzy z powodu niepewnej sytuacji związanej z epidemią, powinni otrzymać wsparcie w postaci posiłków. Spośród wielu zgłoszeń wybrano kilkadziesiąt osób, którym bezpiecznie i bezdotykowo przekazano dania cateringu dietetycznego pod same drzwi.

„Jesteśmy marką odpowiedzialną społecznie, a zatem naszym obowiązkiem jest, by wspierać tych, którzy dzisiaj tego najbardziej potrzebują. Inicjatywa #MaczLove była efektem pracy wielu osób z zespołu Maczfit i ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mieliśmy szansę, by podzielić się dobrem” – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor marketingu marki Maczfit.

12 listopada z siedziby firmy w Szymanowie wyruszyły pierwsze posiłki, które dostarczono na terenie wielu polskich miast. Dzięki temu seniorzy mogli pozostać w domach bez narażania swojego zdrowia. Łącznie wydano aż 500 posiłków, a wśród potrzebujących znalazły się głównie osoby samotne, które przebywały na kwarantannie.