LOTTE Wedel zaprezentował swój pierwszy raport CSR „Z przyjemnością dla przyszłości”

Źródło: LOTTE Wedel

Spółka LOTTE Wedel, znany na świecie producent słodyczy, podsumowała swe podejście do zrównoważonego rozwoju, wydając pierwszy raport społecznej odpowiedzialności, zgodny ze standardem GRI.

Dokument pod hasłem „Z przyjemnością dla przyszłości” przedstawia dane niefinansowe za 2021 r., w którym firma, powszechnie kojarzona z marką E.Wedel, świętowała 170-lecie swej niezwykłej historii, odwołując się do odpowiedzialności i wartości zapoczątkowanych przez założycieli, rodzinę Wedlów oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Jan Wedel (1874-1960) starał się zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki pracy, dlatego polecił stworzenie żłobka i przedszkola. Źródło: LOTTE Wedel

Raport stanowi kompleksowy przegląd praktyk z czterech kluczowych obszarów, które definiowane są jako: Przyjemność z Rozwoju, Przyjemność z Natury, Przyjemność Pracy oraz Przyjemność dla Społeczeństwa i Wspólnot Lokalnych. Firma podsumowuje w ten sposób zrealizowane inicjatywy strategiczne za 2021 rok, a także przedstawia perspektywy i zobowiązania na przyszłość.

Wśród poruszonych w raporcie kwestii znalazły się m.in. zrównoważona produkcja, troska o pracowników i zaangażowanie społeczne. Przy okazji premiery raportu firma zaprasza konsumentów do wspólnej akcji dla dobra planety i przyszłych pokoleń. Wspólnie z Fundacją Dotlenieni posadzi 2 hektary lasu, który stanowić będzie zwieńczenie aktywności w obszarze CSR oraz symboliczną pamiątkę publikacji pierwszego raportu CSR. „Już dziś zachęcamy do lektury naszych praktyk i wypełnienia krótkiego quizu, dotyczącego różnych wymiarów wedlowskiej odpowiedzialności. Dzięki temu, hasło raportu „Z przyjemnością dla przyszłości” – nabierze realnego kształtu” – czytamy.

Spółka informuje, że jej raport CSR został przygotowany zgodnie z międzynarodowym standardem GRI. Aby zidentyfikować kluczowe zagadnienia do zaprezentowania w publikacji, do dialogu, tak jak w przypadku realizacji innych, ważnych dla firmy projektów, zaangażowano różne grupy interesariuszy firmy: od pracowników wszystkich obszarów, po partnerów biznesowych i lokalne społeczności. Dzięki nałożeniu dwóch perspektyw – ze strony interesariuszy zewnętrznych i wewnętrznych – powstała matryca najważniejszych kwestii, na podstawie której przygotowano wskaźniki i dane najistotniejsze dla otoczenia firmy.

Od września 2010 E. Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE. Prezes zarządu, Tsuyoshi Fukatsu, z okazji publikacji raportu, napisał m.in.: „LOTTE już od 2016 r. transparentnie raportuje swoje działania zgodnie ze standardem GRI oraz wypełnia kolejne zobowiązania, płynące z Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dzięki partnerskim relacjom z Wedlem, wzajemnemu wsparciu i czerpaniu ze swoich doświadczeń, oba podmioty inspirują się do nowych działań i rozwoju spójnego podejścia do CSR”.

Więcej informacji i cały raport można znajduje się TUTAJ.

Źródło: LOTTE Wedel