Lite e-Commerce wspiera uchodźców z Ukrainy

Fot. Minister of Defence of Ukraine/Defence od Ukraine

Startup Lite e-Commerce wspiera obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przyjechali do Polski. W akcję zaangażowane są obie marki firmy: Jush – aplikacja służąca do szybkich zakupów online, nawet w 15 minut oraz delio – supermarket online.

Na początku inwazji Rosji na Ukrainę z asortymentu obu marek wycofane zostały wszystkie rosyjskie oraz białoruskie produkty. Zarówno Jush, jak i delio przekazały również wsparcie pieniężne Fundacji „EuroHelp”, która obecnie pomaga kobietom oraz dzieciom z Ukrainy.

Nie pozostajemy obojętni na krzywdę niewinnych osób, która dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą. W pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. Dlatego od początku wojny zdecydowaliśmy się podjąć realne działania, które pomogą uchodźcom odnaleźć się w naszym kraju – mówi Wojciech Krok, CEO Lite e-Commerce.

Kupując – pomagamy

W aplikacji Jush została wyróżniona kategoria produktów o obniżonych cenach, gdzie użytkownicy znajdą listę 10 podstawowych artykułów, które w danym momencie są najbardziej potrzebne. Zostały one wyselekcjonowane we współpracy z organizacją koordynującą pomoc dla uchodźców. Startup Lite e-Commerce angażuje się w akcję finansowo, dlatego produkty są dostępne w niższej cenie.

Oprócz umieszczenia towarów w oddzielnej kategorii, mają one również specjalne oznaczenie w postaci etykiety „Przekaż Ukrainie”. Co ważne dla użytkowników, firma zajmie się również całą logistyką. W momencie, kiedy wartość koszyka nie przekroczy 35 zł i nie spełni wymagań darmowej dostawy, koszt 3,99 zł za dowóz zamówienia zostanie przekazany na wsparcie dla potrzebujących. Wcześniej Jush zachęcając użytkowników do włączenia się w akcję, przekazał dla uchodźców 3,5 tony najpotrzebniejszych produktów.

Każdego dnia dostrzegamy wielką solidarność Polaków i potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom. Nie każdy może zaangażować się bezpośrednio w działania, np. w formie wolontariatu. Dla tych wszystkich osób przygotowaliśmy możliwość włączenia się w akcję pomocową dla uchodźców z Ukrainy – dodaje Krok.

Lite e-Commerce pomaga znaleźć pracę

Lite e-Commerce oferuje również pomoc w znalezieniu pracy obywatelom Ukrainy. Zatrudnia ich na stanowiskach kurierów oraz dostawców zarówno dla aplikacji Jush, jak i dla delio – supermarketu online. Startup organizuje za nich wszystkie potrzebne zgody i pozwolenia, dzięki czemu osoby słabo znające język polski nie muszą martwić się formalnościami.

Delio wsparło Półmaraton Pokoju

Supermarket online delio pod koniec marca był również firmą wspierającą Warszawski Półmaraton Pokoju, w którym wystartowało blisko 10 tysięcy biegaczy. Impreza odbyła się w geście solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami dotkniętymi rosyjską inwazją zbrojną.