Linie Emirates wspierają różnorodność językową na pokładach swoich samolotów

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO, aby przypomnieć o bogactwie różnorodności kulturowej i językowej oraz uznać jego znaczenie dla zrównoważonego rozwoju społeczeństw. Z tej okazji linie Emirates podkreśla szeroki wachlarz języków ojczystych, którymi posługuje się wielokulturowy personel pokładowy, kompleksową stroną internetową przetłumaczoną na 28 języków, a także obszerną biblioteką materiałów w wielu językach, dostępną dzięki wielokrotnie nagradzanemu systemowi rozrywki pokładowej ice. 

Na pokładzie każdego lotu Emirates personel pokładowy posługuje się różnorodnymi językami. Emirates zatrudniają wielojęzyczny personel pokładowy, ponieważ porozumiewanie się z pasażerami w ich ojczystym języku jest traktowane jako jeden z najważniejszych przejawów gościnności.

Załoga personelu pokładowego Emirates wywodzi się z ponad 130 krajów i posługuje się łącznie ponad 70 językami. Na stronie internetowej Emirates.com, która dostarcza informacji na temat każdego aspektu doświadczeń z podróży liniami Emirates, zawartość można przeglądać w 28 różnych językach za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto aplikacja Emirates na systemy iOS i Android jest dostępna w 19 językach.

Na pokładzie klienci Emirates w wielokrotnie nagradzanym systemie ice mogą przeglądać ogromny wybór treści w ponad 40 językach, od filmów, przez seriale, po muzykę, poezję i podcasty. Biblioteka ponad 1 900 filmów jest dostępna w wielu językach, a do wyboru są m.in. angielski, arabski, hindi, francuski, hiszpański, włoski, japoński, koreański, niemiecki, pendżabski, urdu, bengalski, rosyjski, mandaryński, kantoński i wiele innych.

Dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności językowe przed dotarciem do celu podróży, ice oferuje nawet uTalk Language Learning on ice TV – moduł, który pomaga pasażerom nauczyć się podstawowych zwrotów w nowym języku podczas lotu – dostępny w języku arabskim, hiszpańskim, rosyjskim, japońskim, niemieckim i francuskim.

Emirates to największe na świecie międzynarodowe linie lotnicze obsługujące loty do 140 miejsc na całym świecie. Linie od początku swojej działalności przywiązują ogromną wagę do różnorodności kulturowej i językowej, celebrując na pokładzie niuanse różnych kultur na wiele sposobów; od serwowania potraw inspirowanych kuchnią regionalną, przez respektowanie praktyk różnych religii, takich jak post lub czas wymaganej diety wegańskiej, po świętowanie specjalnych okazji na pokładzie – od Bożego Narodzenia, przez Eid i Księżycowy Nowy Rok, po Oktoberfest i Diwali – oraz zapewnianie rozrywki kulturalnej z wielu regionów, aby dostarczyć najlepsze wrażenia z podróży wszystkim pasażerom.