Legia Warszawa pomaga seniorom w czasach epidemii

Legia Warszawa uruchamia pierwszą kompleksową akcję pomocową w Warszawie,
a docelowo także w całym województwie, zapewniającą realna, bezpośrednią
pomoc seniorom w czasie epidemii. Klub zaprasza do udziału w niej inne firmy,
instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum
i zapleczem akcji społecznej staje się stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej.

Legia Warszawa pomaga seniorom:

  • Finansuje i dostarcza posiłki dla seniorów, zarówno do osób indywidualnych, jak i do Domów Opieki Społecznej w Warszawie i okolicach.
  • Prowadzi bezpłatny telefon pomocowy dla seniorów umożliwiający uzyskanie bezpośredniej pomocy w robieniu zakupów artykułów pierwszej potrzeby (spożywczych, sanitarnych, medycznych).
  • Tworzy zorganizowany wolontariat realizujący bezpośrednią pomoc dla seniorów poprzez dostarczanie posiłków i robienie zakupów.
  • Oferuje czas wolontariuszy udostępniając Telefon do pogadania.
  • Oferuje wsparcie technologiczne poprzez bezpłatna infolinie pozwalające uzyskać pomoc od wykwalifikowanych konsultantów firmy T-Mobile Polska związaną z telekomunikacja, internetem, komputerami.

NR GŁÓWNY: 800 919 160

Na co dzień jesteśmy przede wszystkim klubem sportowym, który gromadzi wokół siebie setki firm i instytucji, oraz wielotysięczną społeczność kibiców Legii, połączonych pasja do piłki nożnej, do sportu, rywalizacji, do zwyciężania. W obliczu epidemii nie
możemy prowadzić swojej podstawowej działalności. Ale Legia nigdy nie była tylko klubem sportowym. Odpowiedzialność społeczna to część naszej misji, którą realizujemy poprzez Fundację Legii – powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.