200 tysięcy przyłbic ochronnych od przetwórców tworzyw sztucznych

Pomoc ze strony firm zrzeszonych w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych trwa. Zgodnie ze złożonymi deklaracjami firmy z branży wyprodukowały i dostarczyły nieodpłatnie do polskich placówek medycznych ponad 210 tysięcy sztuk przyłbic ochronnych.

Jednocześnie przetwórcy tworzyw apelują: Nie śmieć plastikiem! Odpady muszą trafiać wyłącznie do pojemników dla nich przeznaczonych.

Akcja produkcji przyłbic ochronnych dla polskiej medycyny trwa kolejny tydzień. Kolejne szpitale i inne jednostki medyczne otrzymują ten asortyment nieodpłatnie. Nowe wysyłki objęły takie miasta, jak Sanok, Słupsk, Zabrze, Zakopane, Opole, Racibórz, Świnoujście, Sandomierz czy Olsztyn. Trafiają one do szpitali, w tym jednoimiennych, przychodni, hospicjów czy domów pomocy.

– Dbałość o bezpieczeństwo służb medycznych to sprawa priorytetowa – to medycy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią i cieszymy się, że możemy ich wspomóc wyrobami z tworzyw sztucznych, które po raz kolejny udowadniają swoją przydatność w obecnej sytuacji panującej pandemii. Jednocześnie po raz kolejny, jako przetwórcy tworzyw apelujemy: nie śmieć plastikiem! Odpady muszą trafiać tam, gdzie ich miejsce, pamiętajmy o tym – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Firmy zrzeszone w PZPTS produkują również inne produkty ochronne, jak kombinezony, kurtyny, oraz folię, służącą do ich wytwarzania. W ramach współpracy między poszczególnymi firmami powstało kolejnych ponad 100 tysięcy artykułów pomocowych.Dzisiaj tworzywa sztuczne zyskują na znaczeniu ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególną wagę w przypadku żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo żywności i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do dedykowanych im pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi.