Laury dla najlepszych

Już po raz drugi Super Biznes, ekonomiczny dodatek Super Expressu, przyzna „Złote Laury”. To nagrody, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działania mają szczególny wpływ na polską gospodarkę.
Kapituła nagrody stworzyła 12 kategorii, w tym jedną specjalną, i w każdej z nich uhonoruje statuetką jedną wyjątkową osobą lub instytucję. – Przedsiębiorczość obywateli to wiatr w żagle gospodarki, dlatego na wyróżnienie zasługują wszyscy ci, którzy rozwój przedsiębiorczości wspierają – czytamy na stronach Super Biznesu.

Wśród nominowanych do tegorocznych Złotych Laurów warto wymienić m.in.  Związek Pracodawców Klastry Polskie i jej prezesa Krzysztofa Krystowskiego, w kategorii: wspieranie rozwoju przedsiębiorczości; Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, organizatora Forum Gospodarczego w Toruniu w kategorii: inicjatywa społeczna. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, prowadzony przez światowej sławy profesora Henryka Skarżyńskiego oraz firmę Diaverum Polska, która z siecią 25 specjalistycznych klinik silnie oddziałuje na poprawę jakości usług medycznych w Polsce, w kategorii: nauka i biznes, a także spółkę PKP Cargo w kategoria: transformacja, która jest przykładem pozytywnych zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w tym państwowym gigancie. Wśród nominowanych znalazła się także firma Jeronimo Martins Polska, czwarta w rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Jedną z ciekawszych kategorii jest ta, poświęcona innowacji. O laury walczą w niej m.in. Kapsch, operator systemu viaTOLL i Agencja Rozwoju Przemysłu, której celem jest m.in. wsparcie polskich firm w procesach transformacji.

Wszystkich laureatów poznamy 24 września podczas uroczystej gali w Warszawie, w Pałacu Prymasowskim. Inicjatywę „SB” wspierają m.in. ministerstwa: skarbu państwa, gospodarki, administracji i cyfryzacji, rolnictwa i rozwoju wsi, a także instytucje takie jak Związek Banków Polskich, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza czy Pracodawcy RP. Partnerem strategicznym gali jest Bank Zachodni WBK.

Adam Krawczyk