Książki na zdrowie od Publicat

Kryminały, powieści historyczne, przygodowe oraz książki i albumy dla dzieci – łącznie ponad 5 tys. egzemplarzy – trafi do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce. Przekaże je Grupa Wydawnicza Publicat S.A w ramach akcji „Książki na zdrowie”. Publikacje trafią do szpitalnych bibliotek, aby pomóc dorosłym i dziecięcym pacjentom przetrwać pobyt na oddziałach.

Książki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci trafią w pierwszej kolejności do szpitali w: Poznaniu, Wrocławiu, Raciborzu, Grudziądzu, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Gdańsku. Wszystkie te placówki mają status szpitali jednoimiennych, co oznacza, że znajdują się tam pacjenci zarażeni koronawirusem. Osoby chore przebywają z dala od domu, nie mogą być odwiedzane przez bliskich.

Książki na zdrowie

– Wiemy, że w szpitalach zakaźnych znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie, ale są też tacy, którzy dochodzą do zdrowia, a ich stan pozwala na czytanie. Ponieważ nie mogą spotykać się z bliskimi, chcieliśmy, aby mogli zająć sobie czas poświęcając go na ciekawą lekturę. Zdajemy sobie też sprawę, że szpitalne biblioteki cierpią na braki, dlatego zdecydowaliśmy się na takie wsparcie – mówi Michał Stecki Wiceprezes Zarządu PUBLICAT S.A.

To pierwsza tak duża inicjatywa wydawnictwa. Publicat jednak od lat wspiera różne instytucje na mniejszą skalę. Książki od Grupy Wydawniczej regularnie trafiają do szkół, przedszkoli, zakładów karnych oraz szpitali.

Źródło: Publicat