Krzysztof Krystowski nowym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym PZL-Świdnik

Bogate doświadczenie i wiedza zdobyte przez Krzysztofa Krystowskiego przez lata pracy w polskim sektorze obronnym i lotniczym pozwolą jeszcze skuteczniej realizować ambitne plany spółki PZL-Świdnik.

 

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, z przyjemnością informuje, że 20 stycznia 2015 r. Rada Nadzorcza PZL-Świdnik powołała Krzysztofa Krystowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego przedsiębiorstwa. Nowy szef PZL-Świdnik jest jednym z najbardziej doświadczonych menadżerów w polskim przemyśle obronnym i lotniczym. Był m.in. prezesem Zarządu Grupy Bumari Polskiego Holdingu Obronnego, Prezesem Avio Polska – i menadżerem Grupy Avio – globalnej firmy przemysłu lotniczego, a także wiceministrem w resorcie gospodarki.

Podczas tego samego posiedzenia, w uznaniu dla niemal 35-letniego doświadczenia na różnych stanowiskach w PZL-Świdnik, w tym prawie 25-letniej kariery na różnych funkcjach kierowniczych, dotychczasowy Prezes Zarządu PZL-Świdnik Mieczysław Majewski został mianowany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki.

Bogate doświadczenie i wiedza zdobyte przez Krzysztofa Krystowskiego przez lata pracy w polskim sektorze obronnym i lotniczym pozwolą jeszcze skuteczniej realizować ambitne plany spółki PZL-Świdnik, która jest nie tylko jedynym polskim producentem śmigłowców, głównym dostawcą tych maszyn dla polskich Sił Zbrojnych, ale również dzięki sprzedaży eksportowej przekraczającej 700 mln PLN, jednym z największych eksporterów w branży obronno-lotniczej w Polsce.

PZL-Świdnik jest również największym polskim producentem śmigłowców, biorącym udział w przetargu na dostawę 70 wielozadaniowych wiropłatów dla polskich Sił Zbrojnych. W przypadku wyboru oferowanego przez spółkę śmigłowca AW149, to właśnie w Świdniku powstanie światowe centrum produkcji i rozwoju tej nowoczesnej maszyny. Otworzy to możliwość nie tylko zaspokojenia potrzeb polskiego MON, ale stworzy szansę eksportu AW149 na cały świat w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat. Umożliwi to powstanie i stałe utrzymanie nowych miejsc pracy, których liczba może przekroczyć nawet 2000. PZL-Świdnik, będąc spółką polskiego przemysłu obronnego, stanie się wówczas jednym z najważniejszych filarów działalności grupy AgustaWestland na świecie.