Kręcą kilometry w ramach akcji Podróż dla Innych

Z Ustrzyk Górnych, przez Mazury, aż do Świnoujścia prowadzi 6-dniowa trasa II edycji rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych 2016”. Bierze w niej udział trzech entuzjastów jazdy rowerowej, których połączyła wspólna pasja i praca. Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek od 2 do 7 lipca br. na rowerach pokonają trasę liczącą ponad 1400 km! Na ostatnim odcinku dołączy do nich czwarty zawodnik, Filip Rorant z Fudacji DKMS, który przejedzie odcinek 200 km ze Szczecinka aż do mety w Świnoujściu.  Głównym celem rowerowej wyprawy jest propagowanie idei pomocy potrzebującym, zebranie środków dla podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi i fundacji Jedni Drugim oraz rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych (Fundacja DKMS).

Potrzebujący naszej pomocy nie są anonimowi, to często nasi sąsiedzi, krewni znajomi. Jedną z osób, dla których ta akcja jest dedykowana jest Hania, cierpiąca na wrodzony niedobór odporności i całkowitą niewydolność oddechową. Dla niej niezbędny jest zakup przenośnego koncetratora tlenu. Pomagamy także 26-letniej Małgorzacie z mózgowym porażeniem dziecięcym, która potrzebuje nowego respiratora do przeprowadzania 24-ro godzinnej wentylacji mechanicznej. Z kolei Agata, tegoroczna maturzystka, choruje na kifoskoliozę idiopatyczną i aby oddychać potrzebuje przenośnego respiratora, na który ją nie stać. Na pomoc czeka m.in. również dziewięcioletnia Kamila, którą wychowuje babcia. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc terapeutyczną dla dziewczynki.

Akcję „Podróż dla Innych 2016” wsparło wielu sponsorów, firmy takie jak:  Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w Polsce, Eden Springs, Velo, IPECO Development, Grupa Autoremo, Stacja Narciarska Małe Ciche, Kinnarps, Agap, G2A, Inter Pack-System Sp. z o.o., Fundacja „Warbud–Warto pomagać” oraz osoby prywatne i pracownicy DHL. Akcji partneruje także Fundacja DKMS, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, zmagającego się z chorobami nowotworowymi krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Patronat honorowy nad akcją „Podróż dla Innych 2016” objął Prezydent Miasta Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz, gospodarz i współorganizator wieńczącej akcję uroczystości na mecie w Świnoujściu (czwartek, 7 lipca br.).

„Podróży dla Innych 2016” towarzyszy kampania informacyjna na profilach społecznościowych fundacji: Dostrzegamy Innych Ludzi, Jedni Drugim oraz DKMS. Patronat medialny nad akcją objęły portale BIZNESNAFALI.PL oraz SRALPE POLSKA. Z kolei Fundacja DKMS wspiera wydarzenie także poprzez pomoc w jego promocji i nagłośnieniu medialnym oraz prowadzi akcje rejestracji potencjalnych Dawców w czasie wyprawy (główna akcja rejestracyjna odbędzie się w Świnoujściu w godzinach 10:00-18:00 przy Promenadzie).

Wszyscy zawodnicy rowerowej wyprawy, „Podróż dla innych 2016” jednogłośnie twierdzą, że to wydarzenie jest przykładem na to, w jaki sposób można połączyć pasję z pomaganiem potrzebującym. Akcje charytatywne tego typu dają im siłę do działania i do pokonywania własnych słabości. Uczestnicy rowerowej akcji chcą również inspirować innych do idei pomagania!