Konkurs „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym”. Kto wygrał?

Znamy laureatów konkursu „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym”. Instytut ESG i RaportCSR.pl były partnerami wydarzenia.

Konkurs „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym” skierowany był do studentów uczelni wyższych w Polsce, w tym SGH. Prace w formie krótkiego materiału filmowego, prezentacji lub wiersza można było nadsyłać do 31 lipca 2023 roku. Konkurs zrealizowały Polish Chapter PRME oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Ideę konkursu najlepiej opisują sami organizatorzy. „Nasz Świat – piękna zielona planeta kurczy się nie dlatego, że dotarliśmy do jej najodleglejszych zakątków. Kurczy się dlatego, że człowiek – jedyna istota myśląca – niszczy, brudzi i demoluje ją bez opamiętania. I to podobno w imię rozwoju. Nikt z nas w pojedynkę nie może zdziałać wiele, by zahamować działania korporacji czy powiązanych z nimi rządów. Możemy jednak absolutnie samodzielnie zrobić bardzo dużo – w naszym życiu, w naszym bliższym czy dalszym otoczeniu – postępując tak, by ograniczyć drenaż zasobów. W imię zrównoważonego rozwoju: naszego małego domowego czy lokalnego, ale też wielkiego globalnego świata” – czytamy.

Celem konkursu było popularyzowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz praktyk wspierających realizację zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym. A także łączenie polskiej oświaty we wspólnym dążeniu do podnoszenia świadomości związanej ze zrównoważonym rozwojem w Polsce oraz faktycznego wdrażania zrównoważonego rozwoju przez polskie społeczeństwo.

Pełną listę nagrodzonych prac można poznać na stronie https://www.sgh.waw.pl/konkurs-prime

Nagrodzone filmy można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/@Ekozrownowazeni

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!