Konkurs: w obiektywie Strażników energii

mat. prasowe

Miasto Gdynia i firma Dalkia Polska ogłosiły konkurs na najciekawszy film promujący akcję edukacyjną „Strażnicy energii” – projekt edukacji energetycznej dla uczniów szkół podstawowych w Gdyni. Konkurs jest skierowany do dziesięciu gdyńskich podstawówek, które biorą udział w projekcie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 lutego br.

„Strażnicy energii” to projekt Miasta Gdynia i Dalkii Polska promujący ograniczenie zużycia energii w szkołach poprzez edukację i zaangażowanie uczniów w działania na rzecz jej racjonalnego wykorzystania. Mam nadzieję, że konkurs „W obiektywie Strażników energii” przyczyni się do promocji działań proefektywnościowych w szkołach i zachęci dzieci i młodzież z pozostałych placówek do podejmowania podobnych inicjatyw – mówi Thierry Deschaux, dyrektor generalny Dalkii w Polsce.

Konkurs „W obiektywie Strażników energii”

7 stycznia 2020 r. Miasto Gdynia i firma Dalkia Polska ogłosiły konkurs na najciekawszy film promujący akcję „Strażnicy energii” – projekt edukacji energetycznej dla uczniów szkół podstawowych w Gdyni. Konkurs jest skierowany do dziesięciu gdyńskich szkół podstawowych, które biorą udział w projekcie. W ramach konkursu szkolne zespoły ds. energii mają za zadanie przygotować krótkie filmiki pokazujące podjęte w szkole inicjatywy, zrealizowane działania czy akcje edukacyjne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 lutego br., kiedy komisja konkursowa wyłoni laureatów – autorów trzech najciekawszych filmów.

Konkurs „W obiektywie Strażników Energii” jest wspaniałą szansą na pokazanie kreatywności naszych uczniów, którzy zaprezentują działania mające na celu oszczędność energii i ciepła w szkole. Forma konkursu jest bardzo nowoczesna, a wiadomo, że młode osoby są bardzo biegłe w obsłudze popularnych urządzeń, co powinno dodatkowo zachęcić młodych ludzi do udziału w projekcie. Jako Miasto zawsze stawiamy na najnowocześniejsze formy przekazu, i tak też jest tym razem. Mam nadzieję, że nagrane filmy posłużą jako przykład dla uczniów szkół nie objętych programem i uświadomią każdemu jak ważne jest zrównoważone gospodarowanie ciepłem i energią, co przekłada się na konkretne oszczędności finansowe. Warto jest świecić przykładem – stwierdza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Więcej: https://www.gdynia.pl/gdynia-energetyczna,8107/w-obiektywie-straznikow-energii,546021