Konkurs „Pomagaj z pasją” nabiera tempa

Projekt, którego celem jest aktywizacja pracowników poprzez pasję zyskuje zainteresowanie firm. Jury konkursu rośnie w „siłę” i kolejne znane nazwiska związane ze światem korporacyjnym dołączają do tej inicjatywy. Członkami Jury zostali m.in. Jasiek Mela (Ambasador Fundacji Pro NGO), Wiktor Doktór (Prezes Pro Progressio), Magdalena Stach (Head of Global Operational Excellence Kimberly Clark) oraz Katarzyna Dyrcz (Employer Branding Manager Revolut).

 

Dlaczego projekt „Pomagaj z pasją” przykuwa uwagę?

„W okresie przedłużającej się pracy zdalnej obserwujemy poluzowanie więzi pracowników z zatrudniającymi je firmami. Organizacje od miesięcy pracują nad utrzymaniem zaangażowania organizując rozmaite aktywności mające zminimalizować negatywny wpływ fizycznego oddalenia. Niestety zasadnicza cześć tych aktywności opiera się na dodatkowych spotkaniach, którymi pracownicy są po prostu zmęczeni. Konkurs #pomagajzpasja fantastycznie adresuje powstały impas, łącząc potrzebę pracowników i firm w unikatowy sposób, a aspekt dobroczynności wpleciony w akcje potęguje pozytywny odbiór. Dodatkowym atutem jest możliwość bliższego poznania współpracowników  – z niecierpliwością czekam na pozytywne historie, którymi z pewnością będziemy się dzielili w Kimberly Clark w trakcie trwania konkursu!” – mówi Magdalena Stach, Global QA & Reporting Sr Manager w Kimberly-Clark.

Projekt ten to wspaniała okazja do inicjowania aktywności pracowników zaangażowanych w konkurs oraz możliwość „naładowania akumulatorów”. Praca twórcza to idealne połączenie aktywnego wypoczynku, integracji oraz możliwości zaangażowana się w pomocową inicjatywę, czerpiąc radość z tego, co daje pomaganie oraz poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.

“Zamknięte siłownie, baseny, pandemia, praca zdalna, home office – wiele z tych czynników przyniosło efekt w postaci braku zaangażowania i wypalenia zawodowego. Firmy często sięgają po poradę ekspertów, aby wesprzeć swoich pracowników. Poprzez konkurs chcemy pomóc pracownikom w „naturalny sposób”, bazujący na ich pasjach i talentach, także poprzez spędzanie czasu z rodziną i wspólne tworzenie dzieł. Nic tak nie podniesie naszego zaangażowania, jak włączenie się w aktywności, które sprawią nam radość i  satysfakcję.” – mówi Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO.

Najbliższe kilka miesięcy będzie dla firm okazją do wykorzystania konkursu, w celu niesienia wsparcia pracownikom, a także prezentacji ich potencjału i pasji oraz wzmocnienia relacji między nimi poprzez komunikowanie i dzielenie się zdjęciami oraz informacjami dotyczącymi postępów prac. W pochmurne zimowe dni, gdy aura nie sprzyja, to właśnie pasja i talent sprawią, że będziemy widzieli światełko w tunelu w postaci radości i zadowolenia.

Więcej: www.pomagajzpasja.pl