Konkurs plastyczny “Recycling na miarę. 4 pory roku”

7 czerwca odbył się finał konkursu „Recykling na miarę. 4 pory roku”, organizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Na spotkaniu zostały przedstawione dzieła dzieci ze świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, które nagrodziła kapituła wybierając zwycięskie prace spośród 250 biorących udział w zabawie plastycznej.

Uroczysta prezentacja nagrodzonych prac odbyła się 7 czerwca w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Laureatów konkursu wyłoniła Kapituła, która oceniła zgodność pracy z tematem konkursu, inwencję i pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy. Członkowie Kapituły Konkursu dokonali wyboru 13 zwycięskich prac w kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne zarówno dla siebie jak i reprezentowanej przez siebie szkoły. Dodatkowo przyznano wyróżnienia specjalne dla Gimnazjum w Łopusznie i Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach, które otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł na rozwój pracowni plastycznej w swoich placówkach. Uroczystego wręczenia nagród dokonały: Grażyna Jarosz – Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, Maria Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz Agnieszka Servaas – Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu VIVE Textile Recycling.

„Miałam przyjemność przewodniczyć Kapitule Konkursowej, w skład której wchodziły znakomite osoby, którym z tego miejsca pragnę bardzo serdecznie pogratulować i podziękować, bo stanęło przed nami nie lada wyzwanie. W konkursie wzięli udział młodzi utalentowani ludzie, którym szczególnie mocno dziękuję za udział w inicjatywie promowania recyklingu tekstyliów i zaangażowanie w przygotowanie przepięknych prac o zaskakująco wysokim poziomie artystycznym. Nagrodzone prace laureatów to istne dzieła sztuki. Gratuluję autorom prac, ale i wspaniałym nauczycielom, którzy mieli niemałą rolę w budowaniu tego sukcesu oraz rodzicom tak zdolnej młodzieży.” – powiedziała Agnieszka Servaas, otwierając spotkanie z finalistami.