Koncern stawia na wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia” i została Głównym Sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii. Dzięki wsparciu PGE, 150 młodych siatkarek w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe.  

– PGE jest znanym i cenionym w Polsce sponsorem sportu. Od lat współpracujemy z profesjonalnymi drużynami wielu dyscyplin sportowych. Wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży jest dla nas coraz ważniejszym obszarem zaangażowania sponsorskiego. Zawarta dzisiaj umowa, dzięki której 150 młodych siatkarek w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe jest tego potwierdzeniem. PGE wesprze również rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży Fundacji Akademii GKS Bełchatów, gdzie będzie ćwiczyć 400 podopiecznych – informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– To dla nas wielki zaszczyt, że wznawiamy współpracę z PGE – powiedział Konrad Ciejka, prezes zarządu LTS Legionovia. – To z logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej na koszulkach sięgaliśmy po największe sukcesy w historii klubu i zrobimy wszystko, by tę tradycję kontynuować.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska, która w rankingach Ministerstwa Sportu z lat 2014-2019 została uznana za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W tym okresie podopieczne Klubu wywalczyły dwanaście medali Mistrzostw Polski, w tym dziesięć najcenniejszych. Ponadto, klub jako pierwszy w Polsce sięgnął po złoto Mistrzostw Polski Juniorek pięć razy z rzędu a także jako pierwszy w jednym roku został Mistrzem Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych.

Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” stanowią dziś o sile reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów. Naukę w Legionovii pobierały m.in. Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Górecka i wiele innych znakomitych zawodniczek.

Źródło: PGE