Kompania Piwowarska flotowym liderem

Kompania Piwowarska została laureatem nagrody Fleet Leader 2014 za wdrożenie programu „Świadomy Kierowca KP”. Kapituła konkursu doceniła troskę i duży wkład firmy w poprawę bezpieczeństwa kierowców i jednocześnie działania na rzecz obniżenia emisji CO₂. Z programu bardzo zadowoleni są też pracownicy KP.
„Świadomy kierowca KP” to cykl szkoleń dla pracowników firmy, które łączą w sobie zagadnienia z dwóch z pięciu obszarów, na których opiera się nowa strategia zrównoważonego rozwoju „Postaw na piwo”. Dążenie do ograniczania zużycia energii i emisji CO2 realizuje źródło wzrostu „Czyste środowisko”, zaś edukacja w zakresie negatywnych skutków prowadzenia po alkoholu należy do źródła wzrostu „Odpowiedzialne spożycie”. Tym, co wyróżnia szkolenia, jest duży nacisk na umiejętności praktyczne w zakresie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Realizując ten projekt KP chce zminimalizować ryzyko powstawania wypadków przy pracy, obniżyć szkodliwość oraz podnieść komfort pracy  kierowców.

Program został zainicjowany przez samych pracowników KP i to oni są najbardziej zadowoleni z jego wyników. Chętnie też podsumowują projekt:
– Bardzo fajna inicjatywa, korzystam w praktyce z wiedzy nabytej podczas tego szkolenia – mówi Jacek Nowaczyk, starszy manager ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej. Rafał Woźniak, przedstawiciel handlowy ds. detalu dodaje: – Przed szkoleniem też hamowałem silnikiem, ale teraz również przewiduję sytuację na drodze i odpowiednio wcześnie podejmuję właściwe działania. Osobista korzyść ze zmiany stylu jazdy to zmniejszenie zmęczenia za kierownicą i większy komfort podróżowania.

Do tej pory w kursie organizowanym przez KP wzięło udział już ok. 750 osób, a kolejnych 150 zostanie przeszkolonych do marca 2015. Udział w programie zwiększył świadomość jego uczestników na temat odpowiedzialności za środowisko naturalne i uzmysłowił im większą konieczność promowania postawy niewsiadania za kółko po najmniejszej choćby ilości alkoholu. Pod tym względem kierowcy KP mogą stać się wzorem dla wszystkich kierujących pojazdami w Polsce.

– Bardzo nas cieszy otrzymanie tej nagrody. To ukoronowanie naszych starań i potwierdzenie, że propagowana przez KP idea ma sens w polskich realiach biznesowych. Każdego dnia otrzymujemy słowa podziękowania od przeszkolonych pracowników, co traktujemy jako szczególne wyróżnienie i osobisty sukces. Jesteśmy pewni, iż realizując ten projekt z dotychczasową pasją i zaangażowaniem sprawimy, iż na stałe wpisze się on w nasze życie codzienne i wszyscy z dumą będziemy mogli mówić o sobie „Świadomy Kierowca KP” – podsumowuje Jarosław Szymankiewicz, kierownik działu skarbu w Kompanii Piwowarskiej.

Fleet Leader to nagroda przyznawana firmom podczas Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych FLEET MARKET. Jej laureatami są przedsiębiorstwa, które w sposób szczególny przyczyniają się do podniesienia standardów w branży motoryzacyjnej i biznesie flotowym.
– Fleet Leader 2014 jest nie tylko uhonorowaniem zaangażowania w projekt „Świadomy Kierowca KP” zarządu KP i jego realizatorów, ale jest  przede wszystkim nagrodą dla wszystkich użytkowników samochodów służbowych, którzy odbyli eco szkolenia. Nasi kierowcy wykorzystują zdobytą wiedzę w  życiu codziennym dbając o bezpieczeństwo swoje i innych oraz o tak ważną dla nas wszystkich ekologię – komentuje Katarzyna Orłowicz-Grzymkowska managr ds. floty w Kompanii Piwowarskiej.

Realizacja projektu „Świadomy Kierowca Kompanii Piwowarskiej” odbywa się przy wparciu firmy Link 4, ubezpieczyciela floty KP, a szkolenia są realizowane przez wysokiej klasy kreatywnych specjalistów z firmy Safety Logic.