Kolorowe sny małych pacjentów

500 kolorowych jaśków ubarwi sny ponad 15 tys. maluchów hospitalizowanych w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Marszałkowskiej 24 w Warszawie. Poszewki, które wczoraj trafiły do małych pacjentów zostały uszyte przez mieszkańców Warszawy podczas II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek.

Dzięki pracy ponad 80 osób, z wykorzystaniem 15 maszyn oraz blisko 300 metrów materiału, podczas dwudniowej akcji „Uszyj Jasia” uszyto 500 poszewek na poduszki dla małych pacjentów. Wszystkie zostały wczoraj przekazane przez przedstawicieli IKEA Targówek i wolontariuszki zaangażowane w akcję na sześć oddziałów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Marszałkowskiej: kardiologii, chirurgii i urologii dziecięcej, onkologii, hematologii, nefrologii oraz endokrynologii. Jasie ubarwią szpitalne sale, umilając jednocześnie dzieciom trudny czas pobytu w szpitalu.

usZYJ JASIAJuż po raz drugi wspólnie z pomysłodawczynią Natalią Bielawską zorganizowaliśmy akcję „Uszyj Jasia”. W tym roku zaangażowali się nie tylko nasi klienci, ale także blogerki, uczestnicy szkoły szycia oraz wolontariusze z gimnazjum. Cieszymy się, że tak dużo osób włączyło się do pomocy na rzecz dzieci. Dzięki temu udało nam się uszyć aż 500 poszewek – tłumaczy Grzegorz Bochenek z IKEA Targówek.

Kolejny raz wspólnymi siłami udało nam się pokolorować dziecięce sny. Jestem pewna, że taki mały akcent, jakim jest barwny i uszyty “od serca” jasiek pozwoli, by chore i cierpiące dzieci szybciej wróciły do zdrowia – mówi pomysłodawczyni akcji, Natalia Bielawska.

II edycja „Uszyj Jasia” organizowana przez IKEA Targówek, zgromadziła przy wspólnym szyciu kilkadziesiąt osób: dorosłych i dzieci, pasjonatów i amatorów szycia. Dzięki ich zaangażowaniu powstało 500 jaśków, które umilą małym pacjentom pobyt w szpitalu.