Głosuj na zdolnych, młodych Debeściaków

Trwa rekrutacja do realizowanego przez Fundację ORLEN-DAR SERCA programu stypendialnego „NA PODIUM”, dzięki któremu 20 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka będzie mogło rozwijać swoją karierę sportową. O tym kto otrzyma wsparcie zdecydują internauci oddając swój głos do 20 kwietnia na fanpage’u „DEBEŚCIAKI”.

Pierwszy etap rekrutacji z pośród nadesłanych zgłoszeń przeprowadziła Komisja Stypendialna w skład której weszli m.in. znani polscy sportowcy jak Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Marcin Możdżonek – mistrz świata w piłce siatkowej mężczyzn oraz Jakub Przygoński – wicemistrz Świata Rajdów Terenowych Cross-Country.

W wyniku głosowania mistrzowie sportu wybrali 30 kandydatów w wieku od 7 do 16 lat, którzy biorą udział w II etapie rekrutacji, czyli głosowaniu Internautów na fanpage’ach „DEBEŚCIAKI”.

Uroczyste wręczenie stypendiów dla osób, które zebrały największą liczbę głosów odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w Warszawie na mecie marszobiegu charytatywnego o dystansie 4,6 km „Biegam, Bo Lubię POMAGAM” organizowanego w ramach ORLEN Warsaw Marathon. Udział w marszobiegu jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik to konkretny wkład w gromadzenie środków dla stypendystów. PKN ORLEN przekaże na program stypendialny „Na Podium” 10 zł za każdego zarejestrowanego uczestnika. Miła pamiątką dla biegaczy będzie pamiątkowa koszulka z okolicznościowym nadrukiem.

PKN ORLEN promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Zachęca do niej wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności. Korporacyjna Fundacja wspiera te działania promując talenty i doceniając pracowitość młodych ludzi. Przed dwoma laty wspólnie z fundatorem, PKN ORLEN, zainaugurowała program stypendialny „Na Podium”, dofinansowuje i współtworzy duże wydarzenia sportowe, stara się także wspierać indywidualne talenty i sportowe pasje.