Klienci IKEA tworzą fundusz stypendialny programu „Na rodzinę można liczyć”

Do 28 sierpnia klienci sklepów IKEA mogą wesprzeć 5. edycję programu stypendialnego „Na Rodzinę Można Liczyć”. To oni zadecydują o liczbie przyznanych stypendiów – każde okazanie karty IKEA FAMILY podczas zakupów to kolejne 50 groszy przekazane przez firmę na fundusz stypendialny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów ze szkół, które zakwalifikują się do tegorocznej edycji programu.

W ramach kampanii „Na Rodzinę Można Liczyć” IKEA zachęca swoich klientów do aktywnego wspierania uczniów z polskich szkół, mających ogromny potencjał i zapał do społecznych zmian. Odwiedzający sklepy IKEA w całej Polsce mogą zasilać specjalny fundusz stypendialny przy każdym okazaniu karty IKEA FAMILY podczas zakupów. Na stronie programu – IKEA.pl/Stypendia – można poznać sylwetki zeszłorocznych stypendystów oraz obejrzeć relacje z najlepszych projektów zrealizowanych podczas ostatniej edycji.

„W tym roku chcemy jeszcze mocniej postawić na wsparcie autorskich projektów społecznych. Chcemy docenić młodzież, która zna potrzeby lokalnej społeczności i dąży do zmian na lepsze. Widzimy jaki w młodych ludziach tkwi potencjał – ile mają energii, zapału i chęci do działania. Potrzebują natomiast środków do realizacji swoich marzeń. Naszym zadaniem jest ich wspierać, aby uwierzyli, że to co robią jest dobre i ważne” – mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Celem programu jest pomoc zdolnym, zaangażowanym społecznie uczniom. Obecnie trwa nabór szkół, które chciałyby dołączyć do jego tegorocznej edycji. Aby zgłosić się do programu wystarczy wypełnić formularz online w terminie do 4 września 2016 r.

„Program stypendialny jest nieoceniony dla młodzieży ze środowisk wiejskich, a dodatkowo jest jeszcze szansa na realizację projektu społecznego.” – mówi Joanna Dobrzańska, koordynator z Zespołu Szkół z Zakliczyna, którego uczniowie zrealizowali w ostatniej edycji projekt „Młodzi dla seniorów, seniorzy dla młodych”.

Piąta edycja programu „Na rodzinę można liczyć”, podobnie jak poprzednia, jest przeznaczona dla młodzieży zaangażowanej społecznie – w projekty charytatywne, proekologiczne oraz kulturalne. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają, oprócz stypendiów, dodatkowe granty na ich realizację.

„Doceniamy osoby, które mogą stać się wzorem do naśladowania w swoim najbliższym otoczeniu oraz wśród ludzi, którym pomagają. Ten program jest tworzony przez ludzi dla ludzi. Włączamy w niego nie tylko uczniów, ale również pracowników oraz klientów IKEA, od których wszystko się zaczyna. Tak właśnie rozumiemy społecznie odpowiedzialny biznes, który wpisany jest w misję naszej firmy” – mówi Adam Nowak,  kierownik Programu Lojalnościowego IKEA FAMILY.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizowany jest od 2012 roku przez IKEA i Fundację Świętego Mikołaja. Dotychczas wsparcie o łącznej wartości 1 097 679 zł otrzymało ponad 500 uczniów ze 171 szkół partnerskich. Najwięcej, bo aż 300 000 złotych, zebrano podczas zeszłorocznej edycji „Na Rodzinę Można Liczyć”.

Więcej o działaniach stypendystów można dowiedzieć się na IKEA.pl/Stypendia i w sklepach.