Kawa dla medyków od Lavazza i Orbico

W odpowiedzi na globalny kryzys, który w ciągu ostatnich miesięcy stał się udziałem wielu Państw, w tym Polaków, marka Lavazza i jej oficjalny dystrybutor w Polsce firma Orbico połączyły siły, aby przekazała kawę bohaterom – pracownikom służby zdrowia w jednoimiennych szpitalach zakaźnych oraz na szpitalnych oddziałach ratunkowych w całej Polsce, zmagających się z pandemią COVID-19.

W podziękowaniu za poświęcenie i narażanie swojego zdrowia i życia na pierwszej linii frontu w walce przeciwko zagrożeniu, włoska firma kawowa przekazała około 6 ton mielonej kawy do ponad 200 szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz do szpitali zakaźnych w całym kraju. Każda placówka medyczna otrzymała wsparcie w postaci 100 opakowań kawy mielonej Lavazza.

We Włoszech, miejscu narodzin Lavazzy, na które pandemia wpłynęła w znaczącym stopniu – Grupa Lavazza zobowiązała się przeznaczyć 10 milionów euro na projekty wspierające opiekę zdrowotną, szkoły i potrzebujących w regionie Piemontu.

Lavazza i jej pracownicy wyrażają wdzięczność pracownikom służby zdrowia i wszystkim tym, którzy wspierają nasze społeczności w tych niepewnych czasach. Jednocząc się i robiąc, co do nas należy, możemy przejść przez tę sytuację razem, jako globalna rodzina – czytamy w komunikacie marki.