Kącik małego pacjenta

Dzieci to zdaniem IKEA najważniejsi ludzie na świecie, dlatego firma bardzo chętnie angażuje się w dedykowane im projekty. Najnowszym przedsięwzięciem skierowanym do najmłodszych jest wyposażenie pomieszczeń Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi – trzech w pogotowiu, przy ul. Sienkiewicza, oraz jednego w zgierskim oddziale pogotowia przy ul. Parzęczewskiej. Dzięki współpracy z IKEA Łódź powstały wyjątkowe, kolorowe poczekalnie, w których dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o przyczynie swojej wizyty w pogotowiu i po prostu oddać się zabawie. 

 

Najmłodsi pacjenci Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, zarówno w Łodzi, jak i Zgierzu, mogą od dziś oczekiwać na badanie lub wizytę u lekarza w kolorowych poczekalniach, zaprojektowanych i w całości wyposażonych przez IKEA Łódź. Te wyjątkowe miejsca pozwolą dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie, lęku i bólu.

„Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie z IKEA Łódź udało nam się zrealizować tak ważne przedsięwzięcie. W maju zakończyliśmy remont gabinetów, a teraz dysponujemy także nowymi poczekalniami, w których dzieci mogą czuć się bezpiecznie i skutecznie walczyć ze stresem spowodowanym wizytą w pogotowiu” – powiedziała Edyta Wcisło, rzecznik prasowy WSRM w Łodzi.

Trzy nowe pomieszczenia 

W łódzkim pogotowiu przy ul. Sienkiewicza powstały trzy pomieszczenia dla najmłodszych – przy gabinecie pediatrycznym POZ, przy nocnej i świątecznej pomocy medycznej, a także na parterze przy rejestracji. Ponadto powstał także jeden dziecięcy kącik w zgierskim oddziale WSRM.

„Cieszymy się, że wspólnie z WSRM udało nam się zrealizować kolejny projekt dla najmłodszych pacjentów. Od lat współpracujemy przy akcji ‘Kup pluszaka dla dzieciaka’, wyposażając karetki pogotowia w kolorowe, miękkie maskotki. Tym razem, dzięki nowym przestrzeniom nie tylko dzieci przewożone ambulansami, ale też odwiedzające pogotowie, będą mogły pobawić się naszymi zabawkami w przytulnych i kolorowych poczekalniach. Do ich dyspozycji są zarówno drewniane klocki, gry memory, książeczki, jak też mnóstwo przyborów do rysowania” – powiedziała Joanna Sitek, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Łódź.

Poczekalnie we wszystkich kolorach tęczy

Nowe stoliki i krzesełka MAMMUT, szafki, pojemniki, wieszaki, a także książki i zabawki edukacyjne, takie jak drewniane klocki, liczydła, samochodziki, gry memory trafiły do pomieszczeń WSRM. W poczekalniach znalazły się także tablice do malowania oraz kolorowanki i przybory do rysowania z serii MALA. Odświeżone i nowocześnie wyposażone pomieszczenia zachęcają teraz małych pacjentów do zabawy i pozwalają uniknąć nieprzyjemnych wspomnień związanych z wizytą u lekarza.

Z dziecięcej perspektywy

Pomieszczenia zostało zaprojektowane tak, aby wszystko było w nich dostępne z perspektywy wzrostu dziecka. Oznacza to, że zabawki, ale też szafki, w których znajdują się dziecięce akcesoria, umieszczone zostały na wysokości wzroku dzieci – tak, by mogły one łatwo sięgnąć do tych przedmiotów. Dla 2-3 latków jest to ok. 90 cm, dla starszych dzieci, odpowiednio więcej.

Nie są to pierwsze tego typy realizacje IKEA Łódź na terenie miasta i województwa. Wcześniej podobne miejsca powstały w Szpitalach im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz Piotrkowie Trybunalskim.