Jaki ślad węglowy ma Twoja ryba?

WWF przygotowało grę, która zabiera nas w morską podróż. Wsiadamy na pokład kutra rybackiego, aby za chwilę zanurzyć się w oceanicznym świecie krewetek, małż i podwodnych skarbów. Dzięki zabawie możemy poznać drogę jaką pokonują ryby i owoce morza zanim trafią do naszych sklepów i restauracji.

 

Podróż rozpoczynamy od wyboru gatunku, następnie jednego z możliwych sposobów w jaki został złowiony, a potem drogi jaką pokonał zanim trafił do sklepu. Narzędzie oblicza ilość wyemitowanego dwutlenku węgla (CO2) jaka wytworzy się podczas wybranego przez gracza procesu i przelicza ją dla zobrazowania na kilometry przejechane samochodem.

Jaki ślad węglowy ma Twoja ryba?

“Promująca grę międzynarodowa kampania WWF wskazuje na ślad ekologiczny związany z konsumpcją ryb. Realizacja agencji TUNNEL23 jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ w przystępny i atrakcyjny sposób przekazuje istotne kwestie, motywując użytkowników do zainteresowania się tym tematem” dodaje Andrzej Jurczak, Koordynator Projektu po stronie WWF.

Każda decyzja jaką podejmujemy podczas zakupów ma znaczenie. Wpływa na otaczającą nas przyrodę, klimat a także na nas samych i innych ludzi na całym świecie. Jeśli jest to możliwe, wybierajmy produkty i ryby lokalne i pochodzące wyłącznie ze zrównoważonych źródeł.

Zagraj w grę WWF i przekonaj się jaki ślad węglowy ma Twoja ryba…

Źródło: WWF