„Dziecinnie prosta matematyka”

fot. materiały prasowe

Fundacja mBanku wydała książkę dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci. Dzięki niej dowiedzą się oni, jak prostymi zabawami kształtować ich umiejętności matematyczne.

„Dziecinnie prosta matematyka” to efekt wspólnej pracy trzech autorek: Moniki Jędrzejewskiej – psycholożki, Moniki Jaworskiej i Katarzyny Nawrockiej-Skolimowskiej – nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Autorki wykorzystały swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu mogły zaproponować takie aktywności, które nie wymagają długotrwałych przygotowań i dodatkowych kosztów. Zabawy są dostosowane do konkretnych etapów rozwoju dziecka – do ich możliwości i preferencji. Książka zawiera też wiele przydatnych informacji z zakresu psychologii rozwoju dziecka. Obala przynajmniej kilka powszechnych mitów na temat tego, co dzieci powinny robić lub nie w danym wieku. Na przykład taki, że trzylatki powinny być gościnne i dzielić się zabawkami.

– Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna. Nasza książka pokazuje, że dzięki odpowiednim zabawom można w bardzo prosty i naturalny sposób kształtować umiejętności matematyczne dzieci. Przygotować je na spotkanie ze szkołą, tak, aby nie zaczynały edukacji z negatywnym nastawieniem do matematyki. A w kolejnych latach mogły z łatwością korzystać z niej, aby uczyć się innych przedmiotów. Pamiętajmy bowiem, że matematyka to podstawa logicznego myślenia i podstawa do zrozumienia wielu innych nauk takich jak fizyka, informatyka, biologia czy chemia – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

Jak wynika z badań profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, uznanego autorytetu w dziedzinie edukacji matematycznej dzieci, to właśnie okres przedszkolny jest kluczowy w rozbudzaniu i rozwijaniu naturalnych zdolności najmłodszych. W kolejnych latach jest już o to trudniej: co piąty pięciolatek, co czwarty sześciolatek i zaledwie co ósmy siedmiolatek wykazują wybitne uzdolnienia matematyczne. Książka „Dziecinnie prosta matematyka” pozwala uzupełnić lukę w edukacji matematycznej oraz wydobyć talent dziecka w czasie, gdy przynosi to najlepsze efekty. A co równie ważne, dostarcza wielu inspiracji do zabawy z dziećmi i spędzania z nimi miło czasu.

Książka „Dziecinnie prosta matematyka” jest drugą publikacją przeznaczoną do użytku domowego. Pierwsza, pt. „Matematyka jest wszędzie” okazała się absolutnym hitem i rozdana została w prawie 100 tysiącach egzemplarzy. Nową, bezpłatną książkę można zamówić do końca marca tego roku lub do wyczerpania zapasów za pośrednictwem strony mjakmatematyka.pl i odebrać w wybranej placówce mBanku.

Od dziś książkę można bezpłatnie zamówić na stronie mjakmatematyka.pl. Aby to zrobić, nie trzeba być klientem mBanku.