Jak wielką Moc Działania mają w sobie polscy uczniowie?

Pramerica uruchomiła polską edycję międzynarodowego programu Spirit of Community, promującego działalność społeczną wśród uczniów.
Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Prudential Financial Inc. (PFI) Spirit of Community, który powstał  ponad 20 lat temu. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności, mają głowę pełną pomysłów, jak zmieniać świat na lepszy i odwagę, by działać.

„Program Pramerica Moc Działania jest doskonałym uzupełnieniem szlachetnej misji Pramerica Życie. Doceniamy w nim zaangażowanie młodych ludzi i ich bezinteresowną pracę w duchu najpiękniejszych wartości: szacunku i wrażliwości na otaczający świat. Wierzę, że dzięki niemu będziemy mogli poznać wspaniałe inicjatywy i rozwinąć w uczniach odwagę do ich realizowania” – mówi Aneta Podyma, prezes zarządu Pramerica Życie.

W ramach polskiej edycji programu spośród zaangażowanych społecznie uczniów zgłoszonych przez szkoły w całej Polsce, specjalne jury złożone z pracowników Pramerica, partnerów programu i honorowych patronów wyłoni dwunastu finalistów, którzy wezmą udział m.in. w serii interesujących warsztatów i spotkań o tematyce wolontariatu i pomocy lokalnej społeczności. Najciekawsze idee uczniów zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali, zorganizowanej w marcu 2018 roku w Warszawie. Zwycięzcy, oprócz wsparcia finansowego dla swojej inicjatywy lub wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, wyjadą wraz z rodzicem lub opiekunem na międzynarodowy finał Spirit of Community, który odbędzie się w maju 2018 roku w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych.

„Chcemy pomóc uczniom w promowaniu i realizacji ich szlachetnych inicjatyw. Dzięki programowi Pramerica Moc Działania mamy szansę dostrzec tę aktywność, a dodatkowo oferując międzynarodowe warsztaty i możliwości wymiany doświadczeń w gronie osób o podobnych celach, możemy wzmocnić wolontariat wśród młodych osób i rozwinąć w nich odpowiedzialność społeczną” – dodaje Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica.

Aktualnie program realizowany jest w takich krajach jak USA, Japonia, Korea Południowa, Tajwan, Irlandia, Indie, Chiny i Brazylia. Do tej pory, program nagrodził działania ponad 150 000 młodych wolontariuszy. W Polsce – dzięki organizatorom Pramerica Życie i Fundacji Pramerica – pierwsza edycja Mocy Działania oficjalnie ruszy z początkiem roku szkolnego 2017/2018. Program Pramerica Moc Działania jest realizowany  we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Więcej informacji o programie możemy znaleźć na stronie www.mocdzialania.pl.

Zapisz