IV edycja społecznego programu firmy paliwowej

Wspieranie utalentowanych uczniów, praca w grupach, konkursy i zajęcia językowe czy artystyczne – już po raz czwarty rusza program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. Jego partnerem jest Grupa Lotos. Umowę w tej sprawie podpisano w Urzędzie Miasta w Czechowicach-Dziedzicach. Program stanowi wspólne przedsięwzięcie koncernu i Gminy Czechowice-Dziedzice. Prowadzi je tamtejszy Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad zdolnymi uczniami w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji. W zależności od zainteresowań, uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych i artystycznych.

W programie na najbliższy rok szkolny zaplanowano powołanie zespołów projektowych, przeprowadzenie konkursu na najlepszy zespół oraz konkursu wiedzy o Grupie Lotos, który realizują pracownicy spółki Lotos Terminale. Pozyskanie większych środków umożliwi również zwiększenie liczby zespołów projektowych w trzech (I-III, IV-VI i VII – VIII), a nie jak dotychczas w dwóch grupach wiekowych.

Umowę dot. czwartej edycji programu podpisali Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic oraz Tadeusz Szkudlarski, prezes Lotos Terminale. Spółka działa na terenie Czechowic-Dziedzic i zajmuje się magazynowaniem oraz dystrybucją paliw na terenie całego kraju.

– Mamy za sobą trzy udane edycje, w których łącznie wzięło udział ponad 200 uczniów. Grupa LOTOS od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym edukację najmłodszych i rozwój talentów, który jest niezwykle istotny w odpowiedzialnym podejściu naszej firmy. Cieszę się, że mimo trudności związanych z pandemią, wszystkie zespoły świetnie poradziły sobie ze zmienioną formułą prezentacji projektów i ostatnia edycja zakończyła się sukcesem. Tak jak wszyscy, mam nadzieję, że finaliści IV edycji zostaną uhonorowani już podczas uroczystej gali, tak jak w latach wcześniejszych – podsumował Tadeusz Szkudlarski, prezes Lotos Terminale.

Źródło: Grupa Lotos