InPost uruchamia EKOzwroty ubrań i obuwia

Usługa EKOzwroty pozwoli na oddawanie niechcianych ubrań, butów, książek, zabawek czy elektrosprzętów do dowolnego urządzenia InPost. Zwrócone przez Paczkomat® rzeczy zostaną przekazane Fundacji Odzyskaj Środowisko i ponownie wykorzystane, bądź przetworzone w procesie recyklingu. Partnerem akcji została firma CCC.

Pod koniec zeszłego roku każdy Paczkomat® zyskał nową, proekologiczną funkcjonalność – posłużył jako miejsce oddawania nieużywanych, lecz sprawnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Kontynuując przyświecającą nam ideę „zero waste” i „reuse”, zdecydowaliśmy się poszerzyć kategorie możliwych zwrotów o nienoszone już ubrania i obuwie. Wystarczy wejść na stronę: https://szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty, a następnie nadać paczkę w najbliższej maszynie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla klientów, ale także przyczynia się do dbałości o środowisko – podkreślają przedstawiciele firmy.

– Strategia ESG InPost i spójna z nią wizja marki CCC pozwoliły na podjęcie współpracy, umożliwiającej rozwiązanie częstego dylematu – co zrobić z rzeczami, które są jeszcze sprawne, a z których nie korzystamy. Wspólnie z CCC tworzymy kontynuację historii niechcianych przedmiotów. W tym celu, udostępniamy narzędzie, które Polacy doskonale znają – Paczkomat® InPost. Każda rzecz nadawana poprzez Paczkomat® będzie podlegała weryfikacji i selekcji, a następnie może trafić ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Przedmioty nie spełniające norm trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania co umożliwi maksymalny odzysk surowców – mówi Sebastian Anioł, dyrektor Działu Innowacji Logistycznej.

Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwala na prawidłowe zagospodarowanie oddawanych przedmiotów – ubrania i obuwie będące w dobrym stanie, zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po należytej dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną zaś poddane recyklingowi, w celu pozyskania z nich półproduktów do wytwarzania tzw. zrównoważonych kolekcji ubrań.

Firma CCC jako wyłączny partner usługi EKOzwroty, zobowiązała się do przyznawania 10-procentowych rabatów klientom, którzy włączą się do akcji. Kod rabatowy zostanie przesłany SMS-em po nadaniu paczki w urządzeniu InPost i będzie go można wykorzystać w sklepie internetowym www.ccc.eu.

EKOzwroty są jedną z wielu prośrodowiskowych inicjatyw InPost wdrożonych
w ostatnich miesiącach. Inicjatorzy spodziewają się, że usługa znacznie ograniczy ilości niepotrzebnych odpadów. Jest także szansą na danie drugiego życia zalegającym w garderobie butom i ubraniom, które mogą przydać się potrzebującym. Ta ekologiczno-charytatywna synergia jest możliwa dzięki współpracy InPost, CCC oraz Fundacji Odzyskaj Środowisko.