ING ogłasza wyniki konkursu „Zielona Tesla za zielony kod”

Ponad 130  programistów nadesłało prawidłowe rozwiązania zadań  do konkursu ING, który polegał na napisaniu kodu, który zużywa jak najmniej energii.  10 najlepszych rozwiązań zostało wyłonionych na podstawie przygotowanych testów wydajnościowych. Następnie kapituła konkursu oceniła je pod kątem poprawności inżynierskiej i zasad software craftmanship. Nagrodą dla zwycięzcy jest roczne korzystanie z samochodu Tesla 3.

Zadaniem konkursowym było stworzenie aplikacji, która rozwiązuje trzy różne problemy programistyczne. Stworzone przez nas testy obciążeniowe sprawdzały, czy system odpowiada poprawnie na zapytania oraz w jakim czasie je obsługuje. Wskaźnikiem, który braliśmy pod uwagę był 90 percentyl czasów odpowiedzi. Pozwoliło nam to wyłonić 10 finalistów, którzy uzyskali najlepszy wynik. Nadesłane rozwiązania konkursu pozytywnie nas zaskoczyły wysokim poziomem. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że roczna jazda Teslą 3 – poza frajdą – będzie też źródłem inspiracji w pracy nad kolejnymi projektami, które mają znaczenie dla ludzi i środowiska – powiedział Radosław Madej, Principal Dev Engineer w ING Banku Śląskim, członek kapituły konkursowej. 

Kod źródłowy programu w rozwiązaniach konkursowych musiał zostać przygotowany w języku programowania Java. Rozwiązanie musiało być nie tylko przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim poprawne inżyniersko.

Zwycięzcę poznaliśmy podczas konferencji IT MANAGER OF TOMMOROW w Gdyni. Został nim Przemko Robakowski – programista JAVA, fan nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, który od lat tworzy programy i aplikacje.

Więcej o konkursie tu: www.ing.pl/zielonykod

ING jest bankowym liderem digitalizacji, w którym pracuje ponad 1200 specjalistów IT. Bank cały czas zwiększa tę liczbę, rekrutując nowych pracowników na różne projekty o charakterze lokalnym, czy globalnym. Z jednej strony zapewnia rozwój w ramach dużych i ciekawych projektów, w których informatycy mogą pracować z najnowszymi technologiami, z drugiej strony jest organizacją, która buduje relacje z pracownikami w aspekcie długoterminowym.

Więcej o działaniach banku tu: https://www.ing.pl/o-banku/esg