ING Bank Śląski stosuje w swoich budynkach rozwiązania, które ograniczają wpływ na środowisko naturalne [WIDEO]

Źródło: ING Bank Śląski

W ramach cyklu filmów #INGdlaEKO, ING Bank Śląski opublikował nowy odcinek poświęcony ekologicznym rozwiązaniom które stosuje w swoich siedzibach.

Czy ławeczka może naładować telefon? Czym jest szara woda? Jak działa separator substancji ropopochodnych? Tymi pytaniami ING zachęca do obejrzenia filmu.

 

Od lat wykorzystujemy technologię aby wspierać ekologiczne rozwiązania – również w naszych budynkach. Ograniczyliśmy nasz ślad węglowy o 84% a od 2014 roku zaoszczędziliśmy prawie 18 milionów litrów wody. Dodatkowo recyklingujemy 100% naszych odpadów i korzystamy z energii w 100% pochodzących ze źródeł odnawialnych – mówi Alicja Huget, Specjalista ds. nieruchomości w ING Banku Śląskim.

Budynki są odpowiedzialne za emisję aż 38% gazów cieplarnianych do atmosfery, przy czym 28% pochodzi z ich eksploatacji. W najnowszym filmie z cyklu #INGdlaEKO zaprezentowano przykłady wykorzystania technologii, które ten negatywny wpływ na środowisko naturalne neutralizują.

ING Bank Śląski stosuje w swoich budynkach rozwiązania, które ograniczają wpływ na środowisko naturalne. Przykładem jest zmodernizowany budynek w Rudzie Śląskiej, w którym zamontowano eko rozwiązania, takie, jak:

  • Instalacja wody szarej;
  • Separator substancji ropopochodnych;
  • Światła podążające;
  • Panele fotowoltaiczne na dachu budynku – 114 paneli fotowoltaicznych, które w 2021 roku wyprodukowały 47 746 Kw energii, czyli ok 23-25% zapotrzebowania budynku na energię elektryczną;
  • Ławeczki solarne przy budynku;
  • Nawierzchnia hansegrand przed budynkiem – przepuszcza wodę do niższych warstw gleby, a jest przy tym użytkowa;
  • Zieleń przyjazna dla owadów.
Ekologicznie zmodernizowany wraz z otoczeniem budynek w Rudzie Śląskiej.
Fot. ING Bank Śląski

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii – Karola Wójcickiego. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas jak i planety. Za strategię i koncept kreatywny cyklu #INGdlaEKO odpowiada agencja Dziadek do orzechów.

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”,  „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING dla start-upów i młodych naukowców”, „Ekorecycling w ING”.

Fot. ING Bank Śląski

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

Źródło: ING Bank Śląski