IKEA Łódź: Łódzka woda najlepsza

IKEA Łódź włącza się w inicjatywę „Łódzka woda najlepsza”. Niebawem w łódzkich lokalach gastronomicznych oraz urzędach zagoszczą wypełnione po brzegi orzeźwiającą wodą, specjalnie oznakowane dzbanki VÄNLIG, karafki HÄMTA, karafki LÖNSAM oraz butelki KORKEN pochodzące z asortymentu IKEA. Wszystko po to, by przekonać łodzian, że „kranówka” doskonale smakuje, a pijąc ją możemy sporo zaoszczędzić.
Lodzka_Woda_Najlepsza_2Woda, która płynie z łódzkich kranów pochodzi w 90% ze studni głębinowych. Zawiera ponad 73 mg/dm3 wapnia – to prawie o połowę więcej niż jedna z czołowych wód źródlanych dostępnych na rynku. Ponadto ma w sobie więcej magnezu, potasu i fluorków, niż wspomniana woda butelkowana. Po co więc kupować wodę w sklepie, skoro w Łodzi, zdecydowanie lepszą i tańszą można pić bezpośrednio z kranu?

„Chcemy wywierać pozytywny wpływ na ludzi i środowisko. Od wielu lat koncentrujemy się na tworzeniu lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi i racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. Edukujemy też w tym zakresie. Dlatego w IKEA mamy wiele produktów pozwalających oszczędzać pieniądze, energię i wodę, a także mnóstwo rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia ilości odpadów. Produkcja szkła czy butelek PET, w których zamykana jest woda źródlana, na całym etapie produkcji powoduje wytwarzanie znacznych ilości dwutlenku węgla, który w negatywny sposób wpływa na zasoby środowiska naturalnego. Ponadto ilość energii zaoszczędzonej z recyklingu jednej butelki PET wystarcza na 33 godziny oświetlania za pomocą żarówki o mocy 11 wat. Dlatego chętnie włączyliśmy się w akcję ZWiK, która tak jak my uczy, że możesz zrobić dużo dobrego nie ruszając się z domu ani na krok.” – powiedziała Joanna Sitek, Koordynator ds. ochrony środowiska IKEA Łódź.

Łódzka „kranówka” – tanie źródło cennych minerałów
Szczególnie w okresie letnim konieczne jest nawadnianie organizmu. Łódzka woda posiada mnóstwo ważnych dla człowieka składników mineralnych – to ponad 320 mg/litr. Ponadto jest o 300 razy tańsza od wody dostępnej w sklepach (jej litr kosztuje niecałe 0,5 grosza, a litr wody butelkowanej ok. 1,20 zł). Co więcej picie wody z kranu zapobiega produkowaniu nadmiernej ilości butelek PET. Zwłaszcza, że w Polsce jedynie 40% z nich podlega recyklingowi. „Spośród dużych polskich miast Łódź ma najtańszą i najlepszej jakości wodę” – podkreśla Anna Bylewska-Juszczak kierownik Działu PR i Marketingu ZWIK Łódź.

Limitowana edycja butelek KORKEN już w IKEA Łódź
Ze względu na ogromne zainteresowanie łodzian akcją „Łódzka Woda Najlepsza”, IKEA Łódź przygotowała limitowaną edycję butelek KORKEN oznaczonych logo akcji, która w sprzedaży ukaże się już 1 lipca. Oferta skierowana jest do restauratorów oraz właścicieli łódzkich lokali gastronomicznych. Aby skorzystać z możliwości nabycia butelek z 25% upustem, należy wysłać zgłoszenie na poniżej wskazany adres:
lodzkawoda@zwik.lodz.pl Z oferty skorzystać będzie można w okresie 1-31.07.2014. Warto zgłosić się jak najszybciej – oferta ograniczona jest do 50 kuponów.

IKEA uczy jak oszczędzać wodę
IKEA od lat edukuje swoich klientów w obszarze racjonalnej gospodarki zasobami naturalnymi – szczególnie w domach, na które mamy największy wpływ. Według ekologów, jedynie 3% wody dostępnej na świecie to woda pitna. Warto więc oszczędzać ten cenny surowiec, zwłaszcza, że dla wielu mieszkańców naszej planety już teraz jest on prawdziwym luksusem. Dlatego w IKEA wszystkie baterie kuchenne i łazienkowe, zawierają w sobie perlatory. Urządzenia te, poprzez napowietrzanie strumienia wody, redukują jej zużycie o 30-50%. IKEA zwiększyła także wydajność oferowanych zmywarek i pralek, dzięki czemu potrzebują one zdecydowanie mniej wody od innych modeli dostępnych na rynku. Firma edukuje także swoich dostawców w zakresie oszczędzania wody. Celem na najbliższe lata jest redukcja zużycia wody w procesach produkcyjnych mebli i tekstyliów o 30%.
Więcej: LodzkaWodaNajlepsza