HP dla seniorów

Od początku września HP Global Business Center rozpoczęło cykl szkoleń skierowanych do dolnośląskich seniorów z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii i poruszania się w środowisku internetowym. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w jednym z biur firmy w centrum miasta i są wynikiem współpracy HP z Wrocławskim Centrum Seniora. Zapisy na szkolenia trwają do końca września, a program spotkań edukacyjnych zakończy się w grudniu 2014 roku.

 

W szkoleniach organizowanych przez HP Global Business Center mogą wziąć udział wszystkie osoby starsze, które z racji wieku nie czują się swobodnie w użytkowaniu sprzętu komputerowego i Internetu. Szkolenia obejmują przede wszystkim obsługę programów komputerowych np. tworzenie dokumentów czy edycję zdjęć oraz zagadnienia związane z codziennym korzystaniem z sieci m.in. zakładaniem i użytkowaniem skrzynki mailowej, profili w serwisach społecznościowych, korzystaniem z bankowości elektronicznej czy dokonywaniem zakupów w sieci. Program szkoleń jest bardzo elastyczny a uczestniczący w nim seniorzy mają wpływ na to, jakie dokładnie tematy będą poruszane podczas zajęć. Podczas spotkań odbywają się również rozmowy na temat prawnych aspektów funkcjonowania w Internecie, takich jak: bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w sieci czy prawa e-konsumenta.

– W ramach współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora, nie tylko organizujemy cykl szkoleń, ale także wspieramy organizację w przeprowadzeniu tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora. Już 29 września, w sali konferencyjnej jednego z naszych biur, zorganizowane zostanie specjalne szkolenie na temat korzystania z serwisu internetowego You Tube, a następnie tzw. You Tube Party. Podczas tego wydarzenia uwaga uczestników zwrócona zostanie również na prawne aspekty funkcjonowania użytkownika w sieci oraz na zagadnienia edukacji międzykulturowej – informuje Magdalena Dubel-Borycka, Koordynator projektów CSR, HP Global Buisness Center.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach oraz w spotkaniach w ramach tegorocznych Dni Seniora, mogą zgłaszać swój udział w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy Placu Dominikańskim 6.

– Cieszymy się, że pracownicy HP Global Business Center we Wrocławiu zaangażowali się w realizowany przez nas projekt i chcą pomóc osobom starszym w zapoznaniu się z możliwościami, jakie daje codzienne używanie komputera i Internetu. Walka z wykluczeniem cyfrowym seniorów jest dla nas priorytetowym działaniem, dlatego tak duży nacisk kładziemy właśnie na ten obszar edukacji osób starszych, które ze względu na wiek nie poruszają się tak sprawnie w dzisiejszym świecie nowoczesnych technologii. Wrocław dba o Seniorów, dla nich przygotowane są specjalne wydruki z rozkładami jazdy, dodatkowe ławeczki, organizowane szczepienia i programy prozdrowotne, szkolenia a teraz także kursy organizowane przez HP komentuje Robert Pawliszko, Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora.

Projekt Pro Bono „Wrocławscy Seniorzy” realizowany jest przez wolontariuszy zatrudnionych w zespole Commercial Contract Services (CCS) w HP Global Business Center we Wrocławiu. Inicjatywa jest częścią globalnego projektu charytatywnego prowadzonego przez HP pod nazwą „Legal Pro Bono and Employee Volunterism”.  Spośród pomysłów, zaproponowanych przez wrocławskich wolontariuszy-pracowników HP, w tym roku wybrany został projekt, polegający na zorganizowaniu kursów komputerowych oraz szkoleń prawnych dla seniorów. Działania te podejmowane są we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora.