Hasco-Lek wzmacnia społeczeństwo witaminą dobroci przez cały rok

Hasco-Lek realizuje wiele inicjatyw z myślą o pracownikach. Źródło: Mat. prasowe.

Jeden z największych producentów farmaceutyków, Hasco-Lek S.A., wzmacnia zdrowie społeczeństwa, jak też kondycję polskiej branży farmaceutycznej. Podobnie jak wspomaga lokalne społeczności i charytatywne inicjatywy, czego przykładem są działania spółki podjęte w 2023 roku.

Koncertowe rozpoczęcie Nowego Roku

Początek roku Hasco-Lek rozpoczął akcentem kulturalno-charytatywnym, czyli Koncertem Noworocznym. Jest on coroczną imprezą charytatywną, organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Od lat Hasco-Lek S.A. jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia, a jego Zarząd aktywnie uczestniczy w licytacjach na aukcji charytatywnej podarowanych dzieł sztuki, przekazanych przez artystów, władze lokalne i państwowe oraz wieloletnich przyjaciół Uniwersytetu. Całkowity dochód z aukcji jest przekazywany na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Mistrzostwa Izb Aptekarskich

W dniach 24-26 marca w Chorzowie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Po wielu latach nieobecności do gry dołączyła Dolnośląska Izba Aptekarska, którą wsparło Hasco-Lek sponsorując stroje sportowe. Ekipa z Dolnego Śląska walczyła dzielnie, ostatecznie zajmując 11. miejsce. Ale jak wiadomo, w tym przypadku liczy się bardziej szlachetna rywalizacja niż jej wynik.

Wsparcie działalności sekcji leku naturalnego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego
W kwietniu Hasco-Lek przekazało darowiznę środków finansowych w celu wsparcia PTFarm w realizowaniu celów statutowych- organizowaniu posiedzeń, zjazdów i konferencji naukowych, wystaw i wycieczek naukowych. Jednym z nich było spotkanie naukowe o statusie konferencji krajowej, które odbyło się w Młotach w terminie 22-23 kwietnia 2023 roku. Konferencja została zorganizowana w ramach działalności Sekcji Leki Naturalnego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego dla studentów i pracowników kierunków medycznych.

Wzmocnienie Ochotniczej Straży Pożarnej

Agregat prądotwórczy marki Honda powiększył zasoby sprzętowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach, przy której działa jedna z trzech na Dolnym Śląsku Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych. Sprzęt został zakupiony właśnie dzięki darowiźnie finansowej od Hasco-Lek.

Zakupiony sprzęt znacząco wpłynął na możliwości technologiczne tej jednostki OSP, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca w ramach OSP jest włączona do krajowego systemu, co umożliwia jej uczestnictwo w akcjach nawet na terenie całego kraju. To jedna z najstarszych grup ratowniczych z psami w Polsce, która uczestniczy w szczególności w akcjach poszukiwawczych, niesie pomoc przy wypadkach komunikacyjnych oraz katastrofach budowlanych.

– Cieszymy się, że możemy wspierać tak aktywną jednostkę jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach. Dobro społeczności lokalnej, w której zlokalizowany jest jeden z naszych zakładów produkcyjnych jest bardzo bliskie naszemu sercu. Jesteśmy im wdzięczni za działania ratownicze podejmowane na terenie Siechnic i nie tylko – wskazał dr Tomasz Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek.

– Działania poszukiwawcze prowadzone przez naszą grupę trwają często wiele godzin, przeszukujemy rozległe oraz trudne tereny. Nasz pojazd zmienia się wówczas w miejsce pracy sztabu kryzysowego. Agregat zakupiony w ramach darowizny jest niezbędny, abyśmy zadania mogli wykonywać nieprzerwanie w terenie – dodał Przemysław Kasprowicz, Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach.

Hasco-Lek Sponsorem wspierającym FRRuuu – rowerowej gry miejskiej

FRRuuu to rowerowa gra miejska dla firm. Hasco-Lek S.A. było w 2023 r. Sponsorem Wspierającym wydarzenia. W edycji wrocławskiej rajdu Grupę Hasco reprezentowało 12 drużyn. Podczas 25-cio kilometrowej trasy, czteroosobowe zespoły mają do wykonania kilkanaście zadań wymagających współpracy w grupie. Wydarzenie to również ma charakter społeczny: organizator sadzi tyle drzew, ilu uczestników bierze udział w rajdzie.
Hasco-Lek Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największa i najdłużej działająca organizacja ekspercka w Polsce zajmująca się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Hasco-Lek dołączyło do Forum jako Partner Strategiczny. Tym samym znalazło się w gronie ponad 60 firm, które poprzez dzielenie się swoją wiedzą i dobrymi praktykami wspierają rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Pracownicza rodzina Hasco-Lek wspiera swoją Fundację

Pracownicy Hasco-Lek, jak co roku, chętnie włączyli się w przekazywanie 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Hasco-Lek. Fundacja od lat wspiera podopiecznych różnych placówek. Wśród nich znajdują się m.in. dzieci z niepełnosprawnościami przebywające w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Fundacja przygotowuje paczki okolicznościowe, dofinansowuje zakup sprzętu terapeutycznego, doposaża ośrodek w niezbędne pomoce logopedyczne, organizuje wolontariat. Wśród podopiecznych, na rzecz których organizowane są zbiórki, znajdują się m.in. pracownicy spółek z Grupy Hasco oraz ich bliscy, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi lub niepełnosprawnością.

Hasco-Lek wspiera misję Biegu Firmowego

Hasco-Lek już od 2017 roku aktywnie wspiera misję Biegu Firmowego. W roku 2023 uczestniczyło w wydarzeniu jako Sponsor Główny, dokładając swoją cegiełkę do promowania zdrowego trybu życia i niesienia pomocy. Bieg firmowy to sztafeta biegowa dla pracowników firm, w której każdy zawodnik 5-osobowej drużyny ma do pokonania dystans 5 km. Co ważne – bieg ma charakter charytatywny. Uczestnicząc w nim pomaga się podopiecznym Fundacji Everest. Jej podopieczni to dzieci chore, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, których jedyną szansą na sprawniejsze życie jest kosztowna, intensywna rehabilitacja i leczenie.

W sztafecie wzięło udział ponad 11 tys. biegaczy i biegaczek. Wśród nich znalazło się aż 15 drużyn z całej Grupy Hasco. Niemal 50 dzieci pracowników pobiegło w Biegu Krasnala.

Wolontariusze spółki tworzą dobro

Fundacja Hasco-Lek po raz kolejny zaprosiła pracowników do mikołajkowej drużyny wolontariuszy. A ci w odpowiedzi wspólnie przygotowali paczki świąteczne i wsparli mieszkańców Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Podczas koleżeńskich zbiórek zostały zebrane dary: zabawki interaktywne oraz sensoryczne, artykuły higieniczne i pielęgnacyjne, kolorowanki, kredki, a także słodycze. W placówce przebywa 50. dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, również o znacznym i ciężkim stopniu. Są to dzieci, które ze względu na stan zdrowia, stopień niepełnosprawności i trudną sytuację w rodzinie, często wymagają całodobowej opieki. Dla niektórych z nich to jedyny pełny rodzinnego ciepła dom, jaki mają.

Hasco-Lek ufundowało również paczki upominkowe z okazji Mikołajek dla dzieci z obszarów wiejskich – sołectwa w Wodnikowie Górnym.

Artykuł partnerski