Halo Tato – Kampania Społeczna Roku

Projekt „Halo Tato”, którego mecenasem jest Bank Zachodni WBK otrzymał główną nagrodę w konkursie „Kampania Społeczna 2016” w kategorii „Akcje zaangażowane firm”.

„Halo Tato” to projekt realizowany na blogu haloziemia.pl i w mediach społecznościowych, na który złożyło się sześć reportaży, zdjęcia i filmowe formy dokumentalne. Autorem reportaży jest Konrad Kruczkowski, bloger doceniany za zaangażowanie społeczne (trzykrotnie doceniony Statuetką Szlachetnej Paczki, dwukrotnie Blog Forum Gdańsk Award za odpowiedzialność społeczną). W ramach działań CSR Bank Zachodni WBK objął projekt mecenatem i wsparł go promocyjnie.

O projekcie pisały ogólnopolskie i lokalne media, m.in. Gazeta.pl, Onet.pl, Newsweek, Polskie Radio, Radio Kraków. Reportaż „Jesteśmy Głusi” został uhonorowany Nagrodą „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Autor w 2016 r. po raz drugi otrzymał Blog Forum Gdańsk Award dla Blogera Odpowiedzialnego Społecznie. W maju tego roku reportaże zostały wydane w formie książki.

Przez rok na Facebooku projekt wygenerował łączny zasięg na poziomie 2 600 000 (w tym zasięg organiczny to 1 200 000). Na projekt reagowano (komentarze, udostępnienia, polubienia) 23 000 razy, a sentyment pozytywny wyniósł ponad 95%. Materiały video wyświetlono ponad 500 tys. razy.

W uzasadnieniu nagrody jury napisało, że jest to „dobry przykład subtelnego, ale bardzo konkretnego i wymiernego zaangażowania firmy, dojrzałego i pełnego elegancji podejścia do ważnego tematu, a także niesztampowego sposobu budowania marki i przekazywania doświadczeń”.

Konkurs Kampania Społeczna Roku ma na celu promowanie dobrych praktyk w marketingu społecznym, którego przejawem są kampanie społeczne, czyli działania komunikacyjne na rzecz wspólnego dobra, wykorzystujące działania reklamowe i PR. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 kampanii, z których jury wyłoniło 59 finalistów.

„Przez ostatni rok, dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK, mogłem realizować reporterski projekt „Halo Tato”. Dzięki mecenasowi banku możemy pracować z należytą starannością i bez pośpiechu. To dobrze, że instytucje finansowe wspierają kulturę, w tym kulturę zaangażowaną społecznie. „Halo Pieniądze” to kolejny projekt, który bank zdecydował się wesprzeć. Pieniądze to słowo wytrych – pretekst do mądrych rozmów o rzeczach naprawdę ważnych. W ramach projektu Halo Pieniądze powstanie 6 wywiadów, a każdemu z nich będą towarzyszyć zdjęcia i krótkie, artystyczne impresje filmowe. Dziennikarstwo łączymy ze sztuką.” – mówi Konrad Kruczkowski, autor bloga Halo Ziemia.

Bank Zachodni WBK jest również mecenasem nowego projektu realizowanego przez Konrada Kruczkowskiego – Halo Pieniądze. Projekt rozpoczął się w marcu wywiadem z pisarką Katarzyną Bondą, który dotyczył kultury i rynku książki. Druga cześć cyklu to rozmowa z założycielką społecznej klubokawiarni „Życie Jest Fajne”, gdzie pokazano sytuację osób z niepełnosprawnością intelektualną na rynku pracy. W lipcu pojawi się kolejny wywiad: o dostępności przestrzeni publicznej i o sytuacji osób przewlekle chorych.