Grupa Geberit wyremontuje szkołę podstawową

Grupa Geberit – lider technologii sanitarnej w Europie – w ramach globalnego projektu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu wyremontuje szkołę podstawową zlokalizowaną na warszawskiej Woli. Projekt obejmuje remont wszystkich szkolnych łazienek i wyposażenie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Remont ruszył tuż po zakończeniu roku szkolnego, zaś uroczyste zakończenie remontu planowane jest na początku grudnia.
Grupa Geberit, której siedziba znajduje się w Szwajcarii, co roku realizuje wiele istotnych społecznie działań. Projekty mają na celu wsparcie społeczności lokalnej, jak również budowanie zaangażowania wśród pracowników koncernu. W ramach rozpoczynającego się projektu w Polsce pracować będzie grupa 10 stażystów ze Szwajcarii pod okiem 2 opiekunów, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie części prac budowlanych.

„Działania sprofilowane pod kątem wsparcia społecznego są głęboko zakorzenione w kulturze naszej firmy. Cieszymy się, że w tym roku projekt społeczny na tak dużą skalę zostanie zrealizowany właśnie w Polsce. Jesteśmy przekonani, że remont szkoły przełoży się nie tylko na poprawę jakość życia jej uczniów, ale będzie miał także pozytywny wpływ na społeczność lokalną” – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Szkoła Podstawowa nr 166 w Warszawie
Remont zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie. Placówka została starannie wyselekcjonowana we współpracy z Fundacją Humanites – Sztuka Wychowania, której celem jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia w kontekście uniwersalnych wartości i dobrych kompetencji społecznych.
Geberit - prace konkursoweInauguracja akcji w szkole odbyła się w czerwcu. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt łazienki, który jest częścią programu edukacyjnego „Woda bezcenny darem natury” i zakłada edukację uczniów, rodziców i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem kwestii higieny oraz wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą. Kolejne etapy programu odbędą się we wrześniu.

Poprawa warunków sanitarnych jest uważana przez ekspertów z British Medical Journal za najważniejszy kamień milowy w medycynie od 1840 roku, przewyższający nawet wynalezienie antybiotyków i szczepionek. Nadal jednak ponad 2,5 mld ludzi na świecie żyje poniżej standardów sanitarnych, a 40% ludności cierpi z powodu braku wody. Celem Organizacji Narodów Zjednoczonych do 2030 roku jest zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystej wody oraz urządzeń sanitarnych. Firma Geberit – lider technologii sanitarnej w Europie – przyczynia się do realizacji celów ONZ organizując akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz remonty i renowacje miejsc społecznie użytecznych.