#GOTOWIDOPOMOCY seniorom

Spółka Emitel wsparła merytorycznie i finansowo największą akcję pomocową dla seniorów na terenie stolicy. Pracownicy i zarząd firmy dołączyli do akcji także jako wolontariusze.

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja wsparcia w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Uczestniczą w niej czołowe firmy działające na polskim rynku, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest stadion warszawskiej Legii. Wielowymiarowa pomoc zakłada uruchomienie bezpłatnego telefonu pomocowego dla seniorów, dofinansowanie i dostarczanie posiłków dla seniorów, przygotowanie zakupów, oferowanie wsparcia technologicznego związanego z telekomunikacją, komputerami i korzystaniem z internetu oraz Telefon Pogadania.

Do projektu wsparcia seniorów dołączył Emitel, który jest partnerem technologicznym Legii Warszawa od 2018 r. Na kanale 89 hybrydowej widzowie telewizji naziemnej mogą oglądać materiały tworzone przez klubowe media, transmisje meczów kontrolnych oraz relacje z najważniejszych wydarzeń z życia klubu.

Pandemia COVID-19 to nie tylko ogromne wyzwanie biznesowe, ale również egzamin z odpowiedzialności społecznej. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji #GOTOWIDOPOMOCY organizowanej przez Legię Warszawa, która zapewnia pomoc dla seniorów i osób potrzebujących w czasie pandemii. Zaangażowanie Emitel to najlepszy dowód na to, że jako firma posiadamy wrażliwość społeczną i zawsze jesteśmy gotowi do niesienia pomocy potrzebującym – powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A. Wspieramy realizację akcji finansowo, zaoferowaliśmy wsparcie merytoryczne poprzez dostęp do wiedzy i informacji dotyczącej odbioru telewizji i radia przez naszych specjalistów z call center. Zaprosiliśmy również naszych pracowników do wolontariatu #GOTOWIDOPOMOCY. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy dotknięci ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii, ale zachęcam do włączenia się w niesienie pomocy potrzebującym – dodaje Kozłowski.

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY odbywa się pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy i Wojewody Mazowieckiego.

Pracownicy oraz przedstawiciele zarządu Emitel wzięli czynny udział w akcji #GOTOWIDOPOMOCY. Wspólnie z innymi wolontariuszami rozwozili posiłki do osób potrzebujących w Warszawie. Do końca czerwca  seniorom dostarczono ponad 32 tys. posiłków.

Spółka Emitel to należący do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dostarcza sygnały telewizji i radia odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Dariusz Kotara