Fundacja Świętego Mikołaja z kolejną darowizną od Pepco

Fot. Tomasz Tolloczko

Firma Pepco po raz kolejny wspiera dzieci oraz młodzież będącą pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja i przekazuje na wsparcie ich rozwoju w 2024 roku darowiznę w wysokości 1 mln złotych. 600 tys. zł już przeznaczono na Stypendia Św. Mikołaja, pozostałe środki powędrują do Przystani Św. Mikołaja oraz Akademii Liderów. Dzięki pomocy finansowej, którą ufundowała firma, wiele dzieci w potrzebie będzie mogło realizować swoje marzenia i rozwijać zdolności.

Pepco jest partnerem strategicznym programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja. Program został stworzony z myślą o wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci z niezamożnych rodzin. Dzięki temu wiele talentów ma szansę zostać dostrzeżonych i rozwiniętych. Efektem współpracy Pepco i Fundacji, która rozpoczęła się w 2020 roku, są już tysiące pozytywnie opowiedzianych historii młodych ludzi. W tym roku szkolnym 214 zdolnych uczniów rozwinie skrzydła dzięki rocznym stypendiom od Pepco.

Stypendium pomaga wielu

– Bardzo dziękuję za możliwość rozwoju mojej pasji. Dzięki stypendium mogłem kupić trąbkę wyższej klasy. Marzyłem o tym od dawna, ale z powodu niewystarczających środków finansowych moje marzenie wciąż odwlekało się w czasie. Tym większa moja radość, że dzięki wsparciu darczyńcy moje największe pragnienie się spełniło i teraz gram na własnym wymarzonym “Bachu 43” – opowiada Filip z Gostynina, stypendysta Pepco.

Kolejnym obszarem pomocy w ramach przekazanej kwoty jest wsparcie sześciu Przystani Św. Mikołaja w:

  • Bielsku-Białej
  • Mławie
  • Szczecinku
  • Łomży
  • Gdańsku
  • Ełku

Przystanie realizują działania integracyjne i edukacyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy m.in. zajęcia sportowo-taneczne, muzyczne, ceramiczne czy psycho-edukacyjne. Firma wsparła również Akademię Liderów – program rozwojowy, który uczy młodzież zarządzać projektami społecznymi. Uczestnicy akademii zyskają roczne stypendium w wysokości minimum 3 tys. zł, które mogą przeznaczyć na pogłębianie swoich pasji.

– Jesteśmy wdzięczni za to, w jaki sposób Pepco już od wielu lat wspiera naszych podopiecznych. Dzięki tej pomocy dzieci w potrzebie mogą realizować swoje marzenia i rozwijać zdolności w różnych dziedzinach. Co daje im możliwość dostrzeżenia swojego potencjału, ale również zwiększa ich szanse na przyszły sukces – komentuje Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

W poprzednim roku z pomocy finansowej, którą przekazało Pepco skorzystało łącznie 645 osób. Pieniądze zostały wykorzystane m.in. na stypendia, działalność Przystani i wsparcie dzieci z ukraińskich rodzin. Część dofinansowania od Pepco zostaje również przeznaczona na nagrody dla szkół, które brały udział w konkursie „Solidarna Szkoła” i w wybitny sposób zaangażowały się w propagowanie idei solidarności.

– W Pepco zdajemy sobie sprawę z ogromnej wartości, jaką ma edukacja dla rozwoju człowieka i społeczeństwa jako całości. Dlatego współpraca z Fundacją Świętego Mikołaja jest dla nas naturalnym wyborem. Niezwykłe historie, jakie z niej wynikają to dowód na to, że odpowiednie wsparcie może zmienić życie dzieci i ich rodzin. Inwestując w rozwój młodych ludzi, Pepco angażuje się w budowanie lepszej i bardziej sprawiedliwej przyszłości – podsumowuje Kasia Wilczewska, Head of Corporate Communication Pepco.

Warto dodać, że środki na wsparcie finansowe pochodzą ze sprzedaży charytatywnych misiów Pepco, które już od sześciu lat trafiają na sklepowe półki. W 2024 roku całość dochodu z ich sprzedaży przeznaczona jest na pomoc Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki pluszakom Pepco od lat realizuje projekty społeczne na rzecz dzieci i wspiera także Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundację Happy Kids, SOS Wioski Dziecięce, Projekt Life.On, czy Telefon Zaufania 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Oprócz Polski, misie dostępne są także w dwunastu krajach, w których jest obecne Pepco, m.in. w Rumunii, na Węgrzech, Czechach czy Słowacji. Na każdym rynku pomagają innej organizacji społecznej, ale wszystkie łączy jeden cel – wsparcie rozwoju i edukacji dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.