Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła konwój ze środkami sanitarnymi na Ukrainę

Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konwój ze środkami sanitarnymi, który wyruszył na Ukrainę. Pomoc trafi do potrzebujących w ramach realizowanego przez MSZ programu „Wsparcie na rzecz walki z Sars-Cov-2”.  

Pomoc otrzymają placówki oraz służby odpowiedzialne za zwalczanie koronawirusa na Ukrainie. Konwój humanitarny MSZ wyruszył z Warszawy. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała: 1000 kompletów kombinezonów wraz z ochraniaczami na obuwie, 2000 przyłbic – masek ochronnych safecover, 50 000 rękawic ochronnych oraz 4 500 l płynu do dezynfekcji. W akcję zaangażował się także KredoBank – największy bank uniwersalny Ukrainy Zachodniej, należący do Grupy PKO Banku Polskiego.

– Fundacja PKO Banku Polskiego od początku pandemii wspiera potrzebujących i włącza się w wiele akcji charytatywnych, których celem jest wsparcie bezpieczeństwa zdrowotnego i zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. W Polsce, dzięki bankowym wolontariuszom, nasza pomoc dociera tam, gdzie jest potrzebna. Teraz swoje wsparcie kierujemy na Ukrainę. – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego

W sumie, na walkę z Covid-19 spółki Grupy PKO Banku Polskiego przekazały blisko 23 mln zł., m.in. na darowizny dla szpitali, zakup testów na obecność wirusa Sars-Cov-2 czy środków ochrony. Przekazały też auta na potrzeby placówek medycznych oraz służb sanitarnych i wojskowych. Bankowi wolontariusze aktywnie wspierają lokalne społeczności w całym kraju, m.in. medyków, podopiecznych DPS-ów i domów dziecka. Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Każdy może dołączyć dokonując wpłat w aplikacji mobilnej IKO – walka z Covid19 lub na konto Fundacji PKO Banku Polskiego 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: walka z Covid19.

Organizowana przez MSZ pomoc humanitarna na rzecz walki z Covid-19 dotarła już do kilku krajów, m.in. do Armenii i Gruzji oraz Białorusi. Wraz z transportem środków medycznych i sanitarnych na Ukrainę wyruszył także konwój pomocy sanitarnej do Mołdawii.

(źródło: PKO BP, wł.)