Fundacja PGE przekazała wielkanocne paczki dla seniorów

Z okazji Świąt Wielkanocnych, Fundacja PGE przekazała ponad 300 paczek potrzebującym. Świąteczne podarunki otrzymali podopieczni sześciu Domów Pomocy Społecznej prowadzonych m.in. przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Starowiejskich, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia oraz Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.

Fundacja PGE przygotowała i przekazała paczki świąteczne dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz przewlekle i somatycznie chorych. W paczkach znalazły się zarówno prezenty, jak i środki do codziennej pielęgnacji, które ułatwią personelowi opiekę nad swoimi podopiecznymi. Przekazane upominki pochodzą od polskich producentów.

Fundacja PGE od lat angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym, a szczególną opieką otaczamy seniorów. Święta to czas dzielenia się, dlatego też postanowiliśmy przekazać ponad 300 paczek podopiecznym sześciu Domów Pomocy Społecznej. W ten sposób chcemy zapewnić im odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery – mówi Anna Kęzik, wiceprezes zarządu Fundacji PGE.

Fundacja PGE wspiera lokalne działania społeczne, w tym pomoc osobom starszym i samotnym, jak również rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Przed Świętami Bożego Narodzenia przekazała świąteczne paczki seniorom, którzy ucierpieli w zeszłorocznej powodzi na Podkarpaciu, a także kombatantom i weteranom Armii Krajowej oraz Polakom mieszkający na Wileńszczyźnie.

Źródło: Fundacja PGE