Fundacja ANWIL dla Włocławka mówi „nie” wakacyjnej nudzie

We Włocławku nie brakuje pomysłów na zapewnienie dzieciom oraz młodzieży aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w lecie. Przekonała się o tym Fundacja ANWIL dla Włocławka, która zorganizowała kolejny, wakacyjny konkursu grantowy. Wśród nagrodzonych przez nią – wsparciem finansowym na łączną kwotę niemal 200 tysięcy złotych – inicjatyw znalazły się półkolonie, warsztaty i zajęcia z animatorem, podczas których młodzi włocławianie będą uczestniczyć m.in. w kursach językowych, warsztatach teatralnych oraz malarskich.

 

W uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu „Wakacje bez granic”, które odbyło się 29 maja w Centrum Kultury Browar B., wzięli udział: Barbara Moraczewska, Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, Członkowie Rady Programowej i Rady Fundacji, Andrzej Kisielewski – Dyrektor ds. Personalnych, reprezentujący fundatora, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka – Małgorzata Kosińska oraz licznie przybyli reprezentanci organizacji pozarządowych.

„Wakacje bez granic” to już trzecia odsłona konkursu grantowego, którego celem jest zapewnienie najmłodszym i tym nieco starszym mieszkańcom Włocławka atrakcji w czasie letniego wypoczynku. Poprzednie dwie edycje – w ramach których fundacja korporacyjna spółki ANWIL przekazała  lokalnym organizacjom III sektora  ponad pół miliona złotych – umożliwiły zorganizowanie wakacyjnych rozrywek dla prawie czterech tysięcy dzieci i młodzieży. W tym roku dofinansowanych będzie trzynaście projektów, w tym cztery partnerskie, na łączną kwotę prawie 200 tys. zł.

Małgorzata Kosińska, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka komentując wyniki konkursu, podkreśliła: Na liście inicjatyw wyróżnionych w konkursie grantowym „Wakacje bez granic” znalazły się kursy języków obcych, zarówno tak popularnych jak język angielski, czy włoski, ale również tak egzotycznych jak język japoński lub chiński. Tym samym będą to wakacje, dzięki którym umożliwimy młodzieży pokonanie barier językowych. Zajęcia dofinansowane przez Fundację będą prowadzone przez native speakerów, którzy pomogą młodym poliglotom opanować język oraz przybliżą im swoje ojczyste kraje.

Natomiast Dyrektor Andrzej Kisielewski powiedział: Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie jest koniecznością. Umiejętność posługiwania się dwoma lub trzema językami sprawia, że zwiększamy naszą atrakcyjność w oczach przyszłych pracodawców. Znajomość języków obcych przydaje się także w życiu prywatnym, nie tylko w czasie wakacyjnych podróży, ale także podczas lektury dzieł literatury światowej w oryginale. Nauka języka obcego jest także fascynującą przygodą otwierającą drzwi do poznania odmiennych kultur. Dlatego mam nadzieję, że zajęcia, które zostaną zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka będą dla młodych włocławian impulsem do rozwoju ich umiejętności językowych.

Lista beneficjentów konkursu „Wakacje bez granic” jest dostępna na stronie: http://www.anwildlawloclawka.pl/wakacje