Filip Osadczuk, PGE: Raportowanie ESG jest dla firm dużym wyzwaniem

„Przede wszystkim to, że traktujemy ESG tak, jak się powinno traktować, w wymiarze strategicznym” – odpowiedział Filip Osadczuk, Pełnomocnik Zarządu ds. ESG, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG, PGE Polska Grupa Energetyczna, pytany przez RaportCSR.pl, co zdecydowało o otrzymaniu nagrody PGZ w kategorii „Lider ESG”. Rozmowa miała miejsce podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

To jedynie część odpowiedzi na nasze pytanie. W dodatku odpowiedzi na jedno z pytań, ponieważ pytaliśmy dyrektora Filipa Osadczuka, co jest fundamentem działań ESG Polskiej Grupy Energetycznej, co zmienia dyrektywa SCRD w raportowaniu niefinansowym, o to jak wielkim wyzwaniem jest brak wielu unijnych rozporządzeń do ESG („staramy się apelować, żeby racjonalnie podchodzić do wprowadzania wymogów legislacyjnych”) oraz o kwestie związane z motywowaniem zespołu firmy do współuczestnictwa w procesie raportowania.

Rozmowa odbyła się już po oficjalnej części Gali XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. RaportCSR.pl był partnerem medialnym wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka pt. „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu i zapoznania się z inspirującymi uwagami dyrektora Osadczuka: