Festyn rodzinny „Bądźmy razem” w Łodzi i na Mazowszu

Łódź, Warszawa i Węgrów to już ostatnie miejscowości, w których w tym roku obchodzony jest Dzień Dziecka w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”. Tegoroczne festyny, organizowane przez oddziały diecezjalne Caritas i sieć sklepów Biedronka, odbywają się w 22 miejscowościach w całej Polsce. Dla uczestniczących w nich dzieci sieć przygotowała 70 tys. upominków.

 

Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” to jedna z wielu wspólnych inicjatyw organizowanych od 12 lat przez poszczególne diecezje Caritas w Polsce oraz sklepy Biedronka.

Festyn rodzinny w Łodzi

Festyn „Bądźmy razem” w Łodzi rozpocznie się 8 czerwca o godz. 9.30. W  trakcie festynu dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji w miasteczku cyrkowym, zagrać
w gry planszowe, wziąć udział w zabawach i konkursach sportowych, a także obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie VI Bieg Charytatywny SKC.

Festyny rodzinne na Mazowszu

Warszawskie obchody Dnia Dziecka odbędą się 10 czerwca na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej podczas czwartej edycji Festiwalu Rodziny, którego celem jest promocja aktywnego, rodzinnego spędzania czasu, wzmacniania więzi rodzinnych oraz poszukiwania i realizowania wspólnych pasji. Festiwal ma formę Olimpiady Rodzinnej. Uczestnicy będą mogli brać udział w dowolnie wybranych warsztatach, podczas których będą zbierać punkty w czterech strefach: zabaw, edukacyjnej, rekreacyjnej i sportowej. Punkty zostaną wymienione na losy, a te na nagrody.
W strefie edukacyjnej sieć Biedronka przygotuje stoisko z grą edukacyjną dla dzieci
z zakresu segregacji odpadów. W tej strefie znajdą się także animacje dla całych rodzin przygotowane przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Węgrów to już ostatnia miejscowość w tegorocznym cyklu pikników, w której odbędą się obchody Dnia Dziecka. Rozpoczną się one 29 czerwca o godz. 13:00. Podczas festynu swoje umiejętności zaprezentują dzieci z wokalnych i tanecznych grup oraz zespół AVOKADO. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne, malowanie buzi, przejażdżki konne, zawody zręcznościowe oraz konkursy artystyczne. Nie zabraknie także elementów edukacyjnych: pogadanek na temat prawidłowego żywienia czy używek. Atrakcją wieczoru dla starszych będzie recital kabaretowy w wykonaniu Piotra Pręgowskiego.

 

Zapisz