Festiwal Picture This na rzecz ochrony środowiska

Sony Pictures Television Networks ogłosiło międzynarodowy konkurs – Festiwal Picture This na rzecz ochrony środowiska. W ramach festiwalu pokazane zostaną krótkie, trwające od 30 sekund do 7 minut filmy, które zostały wybrane w konkursach przeprowadzonych przez oddziały SPT na całym świecie. Najlepszy z nich zostanie nagrodzony w trakcie całodniowej imprezy, która odbędzie się jesienią w studiach filmowych Sony Pictures w Los Angeles.

Kontynuując wysiłki naszych współpracowników z całego świata, którym udało się zachęcić widzów do zaangażowania w poprawę stanu środowiska naturalnego, zapraszamy teraz twórców do dzielenia się swoimi opowieściami o lepszym świecie. Najlepsze z nich będą nie tylko atrakcją dla widzów, ale także doskonałą motywacją do podjęcia aktywnych działań na rzecz przyrody – powiedział Andy Kaplan, prezes Sony Pictures Television.

Festiwal Picture this jest organizowany w ramach ogólnoświatowej akcji Picture this na rzecz ochrony środowiska.  Jest to konkurs na najlepsze wideo o tematyce dotyczącej ochrony środowiska, pozytywnej zmiany, która może zainspirować innych. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia.  Wystarczy mieć pomysł,  włączyć kamerę, telefon i nagrać krótkie wideo (od 30 sekund do 7 minut), a następnie przesłać link do tego materiału (zamieszczonego wcześniej w serwisie youtube) poprzez formularz dostępny na stronie www.axn.pl/picturethis. W Polsce konkurs startuje 1 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Specjalne jury nagrodzi 3 zwycięzców w ramach polskiej edycji – do wygrania kamery Blackmagic i profesjonalny kurs  montażu lub operatorski.  Najlepszy polski film powalczy  z kolei z reprezentantami Rumunii i Węgier o udział w kolejnym etapie konkursu. Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą pojedzie do Hollywood i zawalczy o nagrodę główną, m.in. 5 000 USD oraz pakiet sprzętu Sony w tym: 55” 4K TV i aparat Sony – Alpha a6300 Mirrorless.  Wszystkie informacje na temat festiwalu Picture this oraz regulamin są dostępne na www.axn.pl/picturethis.