Emitel dla Inteligentnych Miast

Aby tworzyć rozwiązania Inteligentnych Miast, niezbędne jest zapewnienie systemów komunikacyjnych, łączących czujniki i urządzenia monitorujące z systemami gromadzącymi dane, w celu ich analizy oraz reakcji na zaistniałe zdarzenia. W tym miejscu zaczyna się rola przedsiębiorstw, które potrafią dostarczyć odpowiednie rozwiązania.

 

Emitel, jest w tym gronie, a nawet pretenduje do grona liderów w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw rozpoczęło realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami.

Co istotne, Emitel tworzy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi innych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój nowego segmentu biznesu, w ten sposób odpowiadając na szanse jakie stwarza Gospodarka Innowacyjna 4.0.
Oferowana przez Emitel sieć transmisyjna na potrzeby IoT/SmartCity bazuje na technologii Long Range Radio, która pozwala wprowadzać rozwiązania Internetu wszechrzeczy zanim powstanie w Polsce ogólnopolska sieć 5G. W ramach udostępnionej przez Spółkę sieci samorządy mogą wdrażać pierwsze rozwiązania, które poprawią standard życia mieszkańców, pomogą w walce z problem zanieczyszczenia środowiska.

Projekty realizowane przez Emitel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą i tworzeniem oraz sprzedażą własnych usług na bazie transmisji w sieci działającej w systemie Long Range Radio.
Pilotażowe projekty Spółka realizuje w kliku polskich miastach, ostatnio podpisał list intencyjny w tym obrzarze z władzami Wrocławia.

Uznaniem osiągnięć Emitela jest otrzymane wyróżnienie Wektor Biznesu 2018, przyznane przez Pracodawców RP. Na tę nagrodę zapracował cały zespół Spółki. Emitle zamierza nadal utrzymywać nastawienie na niezawodność i innowacje. A jak powiedział Winston Churchill – „Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę”.

Źródło: http://agencja-informacyjna.com/andrzej-j-kozlowski-emitel-oferuje-rozwiazania-inteligentnych-miast/