Eko Słodziaki uczą najmłodszych jak dbać o środowisko

Jakie atrakcje można jeszcze wymyślić, gdy ostatnie tygodnie rodzice spędzają z najmłodszymi głównie w domu? Bazy z mebli i koców już się znudziły. Wszystkie ściany w mieszkaniu już porysowane przez młodych naśladowców Picassa. Ostatni odcinek ulubionej kreskówki obejrzeliśmy już setny raz. Więc może książka… Z okazji Światowego Dnia Środowiska obchodzonego 5 czerwca książka o Słodziakach w wersji eko trafia do sklepów sieci Biedronka.

„Eko Słodziaki” – to nowa propozycja od Biedronki, z której dzieci nauczą się o tym dlaczego smoki bywają mniejszym strachem niż SMOG. Co zrobi pszczółka Pola, gdy wpadnie w pułapkę zastawioną przez nieuważnego spacerowicza, czy gdzie segregujemy śmieci po udanym pikniku na łonie natury. Lektura sześciu zabawnych historyjek nauczy dobrych nawyków nie tylko w lesie i nie tylko najmłodszych. Słodziaki postanowiły przypomnieć najmłodszym i ich rodzicom jak dbać o środowisko, w którym żyjemy.

Eko Słodziaki to piąta z kolei książka opisująca przygody sympatycznej gromadki zwierzaków. Poprzednie edycje trafiły do prawie 715 tys. domów w Polsce.

– Edukacja najmłodszych poprzez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych – mówi Sylwia Krzyżycka, dyr. działu ochrony środowiska w sieci Biedronka

Działania Słodziaków są spójne z ekologicznymi aktywnościami Biedronki na co dzień. Od wielu lat we wszystkich placówkach w całej Polsce sieć prowadzi selektywną zbiórkę odpadów – do recyklingu i odzysku trafia 90% wytworzonych przez Biedronkę odpadów, m.in. folia, makulatura, odpady bio.

Biedronka monitoruje także łańcuchy dostaw swoich produktów pod kątem wpływu upraw na stan lasów. Ponadto w produktach spożywczych marki własnej dostępnych w sklepach Biedronka wykorzystywany jest wyłączenie olej palmowy posiadający certyfikat RSPO, a w czerwcu 2019 r. sieć dołączyła również do Polskiej Koalicji Zrównoważonego Oleju Palmowego. Celem koalicji jest to, by najpóźniej do 2023 r. 100% oleju palmowego wykorzystywanego w Polsce pochodziło ze zrównoważonych certyfikowanych upraw.

Źródło: Biedronka, wł.