EFL startuje z Klubem Młodego Przedsiębiorcy we Wrocławiu

fot. materiały prasowe

Europejski Fundusz Leasingowy startuje z projektem CSR „Klub Młodego Przedsiębiorcy”. Jest on skierowany do wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Celem projektu jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Patronat Honorowy nad Klubem objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a wśród partnerów znajdują się Bank Credit Agricole i Narodowe Forum Muzyki oraz Carefleet. Do udziału w akcji, EFL zaprasza również małe i średnie firmy, które chcą zacząć swoją CSR-ową misję.

– W EFL odpowiedzialność biznesu stanowi istotę strategicznego zarządzania i skupia się na trzech obszarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Nasze najmłodsze „dziecko CSR-owe” łączy działania z dwóch pierwszych. W Klubie Młodego Przedsiębiorcy chcemy pokazać podopiecznym wrocławskiej placówki, jakie możliwości daje im dzisiejszy rynek pracy i jak przygotować się do bycia niezależnym finansowo. Do tej pory naszą misją było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z mniejszymi firmami z segmentu MŚP, uwzględniając specyfikę segmentu, na którym się znamy – mówi Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

– Chcemy pomóc tworzyć te firmy, które za kilka, kilkanaście lat będą stanowić o sile polskiej gospodarki. Liczymy, że dzięki uczestnictwu w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z różnych firm, młodzi ludzie nie tylko rozwiną umiejętności z zakresu prowadzenia własnej firmy, ale również będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie zawodowe – dodaje Justyna Gudowska-Pohling, menedżer ds. badań w EFL

EFL do projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy” zaprosił wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania powyżej 15. roku życia. To obecnie największa placówka opiekuńczo-wychowawcza we Wrocławiu, w której dorasta ok. 200 wychowanków.

Celem akcji jest zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy oraz wskazanie aktywności zawodowej jako jednej z dróg kreowania własnej przyszłości. W Klubie podopieczni wrocławskiej placówki będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez praktyków reprezentujących różne firmy (Partnerzy projektu).

Klubowicze będą m.in. pracować nad swoimi umiejętnościami autoprezentacyjnymi, uczyć się panować nad stresem i poznawać podstawy finansowe działalności gospodarczej.

Start projektu został zaplanowany na grudzień 2019 roku. Zajęcia potrwają do czerwca przyszłego roku, a na czas wakacji przewidziane są staże dla Klubowiczów.

Patronat Honorowy nad klubem objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a wśród partnerów znajdują się m.in. Bank Credit Agricole, Carefleet i Narodowe Forum Muzyki. Lista partnerów nie jest jednak jeszcze zamknięta. Do udziału w akcji EFL zaprasza w szczególności małe i średnie firmy, które chciałyby poprowadzić zajęcia edukacyjne lub zaoferować praktyki wakacyjne czy innego rodzaju staż dla klubowiczów.