Duchy na Saskiej Kępie

W najbliższy poniedziałek, 20 stycznia o godz. 19 w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie, odbędzie się koncert promujący książkę Ernesta Brylla i Marcina Stycznia zatytułowany „Duchy poetów”. Podczas koncertu wykonane zostaną kompozycje powstałe w wyniku współpracy obu panów.

Koncert jest promocją książki i płyty o tym samym tytule. „Duchy Poetów” to zapis dziewięciu rozmów Ernesta Brylla i Marcina Stycznia o poetach, których obaj podziwiają. Pomimo dzielącej autorów różnicy wieku, jednoczy ich ogromne uznanie dla poezji zarówno tak znanych twórców jak Stanisław Grochowiak, Władysław Broniewski, Tadeusz Nowak, ks. Jan Twardowski, czy Julian Przyboś jak i tych, których twórczość jest dziś mniej rozpoznawalna: Marian Ośniałowski, Stanisław Swen Czachorowski, Mieczysław Czychowski, Jakub Zonszajn.

W efekcie zderzenia tych dwóch, barwnych osobowości Brylla i Stycznia powstała książka – zapis spotkań przy mikrofonie, wzbogacona płytą, na której Marcin Styczeń śpiewa skomponowane przez siebie piosenki do tekstów bohaterów rozmów.

– Duchy Poetów stały się częścią także mojego świata. Zaczęły do mnie mówić przez swoje wiersze. Domagały się, abym je śpiewał. Nie mogłem odmówić. Czułem się trochę tak, jakby w moją duszę wstępowały błąkające się duchy zmarłych. Wiedziałem jednak, że nie chcą mi zrobić krzywdy, ale przeze mnie pragną coś jeszcze światu powiedzieć. W tym sensie czuję się narzędziem w rękach naprawdę wybitnych artystów – wyjaśnia kompozytor Marcin Styczeń.

Koncert odbędzie się 20 stycznia 2014 o godzinie 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Wstęp na koncert jest płatny 10.00 pln.