Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z koronawirusem

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation, zadecydowała o przekazaniu 20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez koronawirusa COVID-19. Środki trafią do Fundacji Lekarze Lekarzom i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Fundacja Lekarze Lekarzom została utworzona w maju 2011 r. decyzją Naczelnej Rady Lekarskiej. Środki finansowe przekazane przez Dominikę Kulczyk posłużą jej do pozyskania:

  • sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiającej wykrywanie zakażenia koronawirusem,
  • ekwipunku ochronnego dla personelu medycznego: masek z filtrem N95 oraz kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne,
  • środków antyseptycznych.

– Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który, w imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękujemy – mówi prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

– Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation.

Źródło: https://kulczykfoundation.org.pl