Diversity Rock Opera – pomaganie w rytmie rocka

Realizują własne pasje, pomagają i spełniają marzenia, a wszystko w rytmie rockowych przebojów i repertuaru operowego. Pracownicy UBS Kraków oraz artyści z wokalno-tanecznej grupy z Krosna i Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa “Zakątek 21” po raz drugi zjednoczyli siły we wspólnym celu. 11 i 12 maja na deskach Opery Krakowskiej odbędzie się niecodzienne widowisko Diversity Rock Opera, z którego dochód przeznaczony jest na protezy nóg dla Renaty Chrostek, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli “Poza Horyzonty”.
Idea musicalu narodziła się w 2009 roku w Krośnie, a jego pierwsza odsłona była zrealizowana przez tamtejszą młodzież, która tuż przed maturą postanowiła zrobić coś dla innych. Dwa lata później do wydarzenia dołączyli pracownicy firmy UBS Kraków, żeby wspólnie z artystami z Krosna realizować charytatywny cel przedsięwzięcia – pomoc podopiecznym Fundacji Poza Horyzonty.

Pomysł tego przedsięwzięcia od samego początku wzbudził nasze zainteresowanie. Muzyka i dobra zabawa połączone z pomaganiem i realizowaniem pasji stanowiły o oryginalności tej idei. Nasi pracownicy to młodzi ludzie z wieloma talentami, które mogli wykorzystać, angażując się w to przedsięwzięcie – mówi Monika Jankowska-Rangelov, producentka i Project Manager Musicalu w UBS.

W 2012 roku efektem współpracy zaangażowanych stron było profesjonalne widowisko taneczno-muzyczne w Teatrze Ludowym pt. “Musicalowa Podróż Poza Horzyonty” – niezwykła podróż przez największe musicalowe przeboje z całego świata. Dzięki środkom zgromadzonym ze sprzedaży biletów sfinansowano zakup protezy ręki dla Piotra Gołąba, podopiecznego Fundacji.

Tegoroczne widowisko muzyczne tym razem pod hasłem Diversity Rock Opera przenosi się na deski Opery Krakowskiej. Całość występu, pozbawiona jednolitej fabuły, układa się jednak w opowieść o człowieku – jego pasjach i marzeniach wybrzmiewających w rockowych szlagierach, popowych przebojach oraz operowych ariach. Za scenariusz, dobór utworów oraz koncepcję części artystycznej odpowiadają Rafał Stach, reżyser z grupy artystów z Krosna oraz Michal Drozd – pracownik UBS Kraków. W realizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad 100 osób – od artystów przez choreografów i scenarzystów aż po obsługę techniczną sceny oraz widowni.

Nowe nogi dla Renaty
Dochód z tegorocznego musicalu przeznaczony jest dla 22-letniej Renaty Chrostek pochodzącej z małej miejscowości na Kurpiach. Dziewczyna uwielbia śpiewać, a jej marzeniem jest rozwijanie swojego talentu. Do jego spełnienia i normalnego funkcjonowania na co dzień potrzebuje specjalistycznych protez obu nóg, ponieważ na tych, które ma obecnie z NFZ nie jest w stanie chodzić, a nawet stabilnie stać, co zmusza ją do poruszania się wyłącznie na wózku inwalidzkim od 10 roku życia.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć podopieczną Fundacji, a przy okazji zobaczyć niecodzienny spektakl, w którym marzenia, pasja i zaangażowanie spotykają się na jednej scenie, mogą nabyć bilety w cenie 40 zł na musical Diversity Rock Opera na stronie www.eventim.pl lub w Kasach Opery Krakowskiej przy ul. Lubicz 48 pon-pt w godz. 10-19.

Więcej informacji na: www.pozahoryzonty.org/nasze-projekty/musical/
oraz na fanpage projektu facebook.com/pozahoryzonty