Deweloperzy na rzecz potrzebujących

Jak co roku Grupa Robyg z branży deweloperskiej zaangażowała się w liczne akcje dla potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Wraz z PZFD firma wsparła Powstańców Warszawskich i wzięła udział w zbiórce Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego na świąteczne paczki, pełne produktów delikatesowych. Ponadto darowizny przekazano na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja oraz Teatru za Jeden Uśmiech w ramach akcji „Lekarstwo na Nudę – Pozdrowienia z Laponii”. Dzięki temu Mikołaj wraz ze Śnieżynką pojawili się przed Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu i porozmawiali z dziećmi w oknach, a także przekazali personelowi prezenty, który rozdał je dzieciom na oddziałach.

Ponadto 150 świątecznych paczek trafiło do pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Prezenty dofinansowane przez Robyg otrzymały również dzieci w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. Firma ufundowała także wigilię dla bezdomnych w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim, a także dofinansował budowę żłobka w parafii Gdańsk-Letnica. Istotne wsparcie otrzymało także Pomorskie Hospicjum na świadczenie darmowej opieki paliatywnej nad chorymi dziećmi.

Paczki od Świętego Mikołaja dla chorych dzieci to indywidualne zestawy książek, kolorowanek, łamigłówek  i drobnych zabawek, przygotowywane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny, które mają rozweselić chore dzieciaki i rozproszyć monotonię szpitalnego życia.

– Od lat wspieramy potrzebujących, a Powstańcy Warszawscy i chore dzieci to nasi szczególni przyjaciele. Ich uśmiech i radość to nasza największa nagroda i świąteczny prezent, który możemy wspólnie dzielić. Nasze zaangażowanie jest małą cegiełką, jaką możemy wnieść w ramach naszej działalności i społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszym podopiecznym dziękujemy za ich zaufanie, a wszystkim naszym pracownikom za zaangażowanie, dzięki któremu możemy dzielić się naszymi zyskami z potrzebującymi. Życzymy sukcesów i pomyślności w Nowym 2022 roku! – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie od początku pandemii ROBYG przekazał ponad 430 tys. zł na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

Źródło: Robyg