Deweloper wspiera potrzebujących

Grupa Robyg podjęła działania związane z pomocą potrzebującym w obliczu epidemii koronawirusa. Spółka zaangażowała się w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy. Sfinansowała zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku za kwotę 15.000 zł. Zakupiła również maseczki na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za kwotę 10.000 zł.

Deweloper dofinansował też Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zakup bronchoskopu przez Klinikę Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku, i przekazał 20.000 zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu w Warszawie. Taki sprzęt znacznie zwiększa bezpieczeństwo chorych w czasie epidemii. Ponadto deweloper dofinansował posiłki dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy, wspiera akcję #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali oraz inicjatywę #WielkanocDlaSeniora – czyli posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa.

– Epidemia postawiła całą naszą społeczność – wszystkich Polaków – w trudnej sytuacji. Jednak każdy, kto ma tylko możliwości – tak jak Robyg – angażuje się w pomoc i wsparcie potrzebujących. (…)Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc tam, gdzie byli najbardziej potrzebujący” – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Grupy Robyg.

Jego firma prowadzi działalność deweloperską – w tym sprzedaż i realizację budów – bez żadnych przestojów. Firma wprowadziła zabezpieczenia rekomendowane przez rząd, w tym pracę zdalną, środki ochronne i procedury bezpieczeństwa na placach budowy. Ponadto istotnie wzmocniła zdalne kanały komunikacji z klientami: wprowadziła podpis elektroniczny i video chat do obsługi klientów.

Źródło: Robyg